Materiał Partnera

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę samochodową? Program Leather Master

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę samochodową? Program Leather Master

Skórzane tapicerki samochodowe wyróżniają się swoją wysoką ceną, ale także i jakością. Znacznie dłużej można je użytkować bez różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych takich jak pęknięcia, zadrapania, czy też wyblaknięcia koloru. Niestety plamy od żywności oraz napojów mogą znacznie zaburzyć idealną estetykę samochodowej tapicerki. Jak zatem sobie z nimi radzić?

Kupuj produkty regenerujące od renomowanych producentów

W przypadku, kiedy nasza tapicerka uległa uszkodzeniu, należy sięgnąć po produkty z linii Repair Master. Regenerację zaś i oczyszczanie z plam, należy przeprowadzać przy użyciu wyrobów oferowanych przez producenta Uniters. Dlaczego warto zaufać właśnie tej firmie? Powód jest bardzo prosty. Włoski koncern prowadzi własne laboratorium badawcze, w którym testuje swoje innowacyjne produkty. Jednymi z nich są zastawy pielęgnujące Soft Cleaner oraz Protection Cream. Zakupić je można jednak w Polsce tylko od autoryzowanych dystrybutorów marki Uniters – jednym z nich jest Przedsiębiorstwo Handlowo-usługowe  Alama, które wyspecjalizowało się w sprzedaży preparatów do czyszczenia i konserwacji skóry naturalnej, a także sztucznej. Oferta tej firmy przewiduje również barwniki do skóry – świetnie nadają się m.in. przy odbarwieniach materiału – a także skóry z włosiem w różnych kolorach oraz motywach zdobniczych.

Program Leather Master

Program Leather Master, który został opracowany przez wspomnianą już markę Uniters, jest dedykowany między innymi dla właścicieli pojazdów z fotelami ze skóry naturalnej. Jego skuteczność powoduje, że dzisiaj w branży motoryzacyjnej stosują go między innymi firmy oferujące usługi auto detailingu wewnętrznego. Nowoczesność metody Leather Master opiera się na traktowaniu skóry naturalnej, która jest dzisiaj popularnym obszyciem różnych wyrobów, w podobny sposób, jak w przypadku skóry człowieka. Ta zaś wymaga ciągłej pielęgnacji, nawilżania i balsamowania. Program Leather Master jest bardzo prosty. Wystarczy wykorzystywać przynajmniej 2 razy w raku odpowiednie preparaty czyszczące i konserwujące, aby usuwanie zabrudzeń i plam było szybkie oraz skuteczne. Rekomenduje się stosowanie środków pielęgnujących już po zakupie auta, aby zabezpieczyć powierzchnię skóry przed postępującymi procesami powolnej degradacji.

Oczyszczanie tapicerki i jej nawilżanie

Program Leather Master zakłada dwa procesy. Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenia tapicerki. Najpierw należy dokonać tego nawilżoną gąbką bądź ściereczką. Dopiero wtedy możemy przejść do dokładnego czyszczenia zabrudzeń produktem Soft Cleaner bądź Strong Cleaner (dopieramy go w zależności od poziomu zabrudzenia oraz eksploatacji skóry). Warto przy tym wiedzieć, że środki te są opracowane na bazie wody destylowanej – dzięki temu preparat nie wpływa na wygląd skóry, na jej właściwości mechaniczne i całą strukturę. Po oczyszczeniu i zdezynfekowaniu foteli, oraz innych skórzanych elementów samochodu, można przejść do ich wysuszenia. Najlepiej wykorzystać do tego papierowe ręczniki, bądź też jeden materiałowy. Sucha i czysta powierzchnia jest gotowa na przyjęcia drugiego preparatu, jakim jest Protectiom Cream. To on odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu tłuszczu w skórze i za tworzenie się warstwy impregnującej, która chroni przed uporczywymi plamami, zabrudzeniami, wilgocią, czy nieprzyjemnym zapachem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz