Materiał Partnera

Jak zadbać o pupila, czyli usługi salonu psiej urody

Jak zadbać o pupila, czyli usługi salonu psiej urody

Każdy pies wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której nie tylko będzie atrakcyjnie wyglądał, ale też poprawi się jego samopoczucie. Strzyżenie połączone z kąpielą należy jednak wykonać w specjalistycznym salonie psiej urody, który dysponuje nie tylko odpowiednimi środkami, ale też kwalifikacjami m.in. z zakresu groomingu. Jakie konkretnie usługi świadczone są w tego typu miejscach?

Perfekcyjne uczesanie

Zbyt długa sierść czy włos psa to spory problem nie tylko dla właściciela, ale i samego pupila, który nie czuje się komfortowo. Strzyżenie warto zlecić profesjonalistom, którzy są w stanie zająć się różnymi rasami psów i świadczą kompleksowe usługi w tym zakresie. Oznacza to również trymowanie, a także rozcinanie kołtunów, co również jest niezwykle istotne dla swobodnego funkcjonowania czworonoga. Salon Stylowy Pupil to wyjątkowe miejsce, w którym realizowane są kompleksowe usługi z zakresu groomingu. Oprócz strzyżenia, trymowania czy rozczesywania, do pełnej pielęgnacji zaliczyć można także profesjonalne kąpiele. Realizowane w salonach psiej urody są gwarancją zastosowania odpowiednich, specjalistycznych środków do konkretnego typu nie tylko sierści czy włosa, ale także skóry. Dzięki temu pies nie cierpi z powodu bolesnych podrażnień czy innych dolegliwości związanych z wykorzystaniem niewłaściwych środków do pielęgnacji. W ramach świadczonych usług dobre salony psiej urody zajmują się również wieloma innymi czynnościami – jakimi konkretnie?

SPA dla psa

Warto zapewnić swojemu pupilowi regularne odprężenie poprzez kompleksową pielęgnację realizowaną w salonach psiej urody. Czworonogi są w tego typu miejscach strzyżone, trymowane czy czesane, mogą też być poddane relaksacyjnym kąpielom z użyciem specjalistycznych środków, ale w ofercie znajduje się też wiele innych usług, takich jak chociażby obcinanie pazurów. W niektórych sytuacjach zaniedbanie w tym względzie prowadzi do problemów z poruszaniem się psa i jest dla niego bardzo niekomfortowe. Dobrym pomysłem jest też wykonanie czyszczenia uszu i usunięcia włosów z tego miejsca. Warto wiedzieć, że grooming realizowany w dobrych salonach psiej urody to nie tylko strzyżenie czy trymowanie, ale i układanie wymyślnych fryzur czy obcinanie według wzorca FCI. W tego typu miejscach można zatem kompleksowo przygotować psa do wystawy lub zapewnić mu komfortowy odpoczynek w formie SPA. Renomowane salony dla pupili udzielają też właścicielom niezbędnych porad z zakresu pielęgnacji, co znacząco pomaga w dbaniu o czworonożnego przyjaciela.

Opracowanie:
Biłgoraj, Czerwonego Krzyża 22
tel. 607 084 976
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz