Materiał Partnera

Jak zadbać o perfekcyjny uśmiech, czyli stomatologia estetyczna

Jak zadbać o perfekcyjny uśmiech, czyli stomatologia estetyczna

Wizyta w gabinecie dentystycznym to dla wielu osób spore przeżycie, które wiąże się z dyskomfortem. Należy jednak pamiętać, że nowoczesne gabinety wykorzystują znieczulenia najnowszej generacji, które całkowicie eliminują wszelki ból podczas wykonywania poszczególnych zabiegów. Proponują również wiele rozwiązań w zakresie przywrócenia naturalnie śnieżnobiałego i zdrowego uśmiechu – jakich dokładnie?

Zdrowe zęby to podstawa

Zanim jednak pacjent przystąpi do zadbania o stronę estetyczną uśmiechu, powinien przejść kompleksowe leczenie, które pozwoli na wyeliminowanie wszelkich problemów z uzębieniem. Oznacza to leczenie w ramach stomatologii zachowawczej, które obejmuje m.in. skuteczną walkę z próchnicą, a w niektórych przypadkach również endodoncję, czyli tzw. leczenie kanałowe. Warto wiedzieć, że nierzadko jest ono jedyną szansą na uratowanie chorego zęba, a dzięki nowoczesnym znieczuleniom pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Po kompletnym wyleczeniu zębów możliwe jest przystąpienie do czynności w ramach stomatologii estetycznej. Pierwszym istotnym jej punktem jest pozbycie się kamienia nazębnego u pacjenta. W tym zakresie warto postawić na specjalistę – jest nim lek. stomatolog Gabriela Czywczyńska-Michalak, która od wielu lat prowadzi własny gabinet dentystyczny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom kamień nazębny może być skutecznie wyeliminowany za pomocą m.in. skalera ultradźwiękowego.

Piękny uśmiech

Uzyskanie śnieżnobiałego koloru zębów nierzadko jest bardzo trudne. Wpływa na to wiele czynników, a oprócz genetycznego uwarunkowania największe znaczenie ma prowadzony tryb życia, dieta i poszczególne nawyki, a także wiek. Można jednak w pełni przywrócić zębom doskonały, śnieżnobiały kolor, co jest jednak możliwe wyłącznie dzięki zabiegom w ramach stomatologii estetycznej. Przeprowadzi je dobry gabinet dentystyczny, który zaproponuje wybielanie zębów różnymi metodami, w tym użycie niezwykle skutecznej lampy. Warto zadbać również o kompletne usunięcie wszelkich osadów i nalotów znajdujących się na zębach.

Można to osiągnąć, decydując się na skaling. Przeprowadza się go w ramach stomatologii estetycznej i jest on niezwykle skuteczną metodą przywracania zębom zdrowego, naturalnego wyglądu pozbawionego przebarwień i nie tylko. Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do wspomnianego już wybielania, zęby powinny być dokładnie i kompleksowo oczyszczone zarówno z kamienia nazębnego, jak i wszelkich innych osadów. Ważne jest też, by były w pełni zdrowe – muszą być więc w pełni wolne od próchnicy, co zapewnia leczenie w ramach stomatologii zachowawczej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz