Materiał Partnera

Jak zadbać o ochronę pojazdu przed kradzieżą?

Jak zadbać o ochronę pojazdu przed kradzieżą?

Kradzieże pojazdów wciąż niestety zdarzają się stosunkowo często, dlatego nie dziwi fakt szukania odpowiednich metod zabezpieczających przed takim zdarzeniem. W wyspecjalizowanym serwisie samochodowym można zainstalować odpowiednie systemy, które są w stanie pomóc w ochronie auta przed jego uruchomieniem przez osoby niepowołane. Jakie konkretnie rozwiązania proponują renomowane warsztaty?

Skuteczny alarm

Jedną z najczęściej wybieranych metod ochrony pojazdu przed kradzieżą przez właścicieli jest montaż autoalarmu. Często na taki krok decydują się również sami producenci samochodów, wyposażając je fabrycznie w specjalistyczne systemy pomagające zabezpieczyć na wypadek ewentualnego włamania i niepożądanej próby uruchomienia silnika. Niezwykle czułe czujniki rozmieszczone w odpowiednich punktach auta są w stanie nierzadko wykryć włamanie podczas otwierania drzwi przez złodzieja w sposób nieautoryzowany. Włączający się w takim momencie głośny alarm dźwiękowy nie tylko go płoszy, ale też daje sygnał właścicielowi, że jego samochód prawdopodobnie stał się obiektem kradzieży.

W renomowanych warsztatach, takich jak np. S & S Ford, wyspecjalizowani mechanicy są w stanie zainstalować profesjonalny autoalarm, który w przypadku dostania się złodzieja do wnętrza samochodu zablokuje układ paliwowy na okoliczność próby niepożądanego uruchomienia silnika. Brak dostarczonego oleju napędowego czy benzyny skutecznie uniemożliwi włączenie jednostki napędowej, a tym samym nie da możliwości odjechania złodziejowi naszym autem. Jakie jeszcze metody proponują fachowcy?

Serwis i montaż odpowiednich systemów

Obok autoalarmu jedną z najbardziej skutecznych metod zabezpieczenia auta na wypadek kradzieży jest blokada skrzyni biegów. W przypadku manualnej przekładni takie rozwiązanie nie daje żadnych szans na zmianę biegu złodziejowi, który tym samym nie jest w stanie oddalić się samochodem. Tego typu zabezpieczenie może być z powodzeniem zainstalowane i serwisowane w renomowanym warsztacie samochodowym, który zajmie się również tzw. immobiliserem. To specjalny, elektroniczny kod, który zabezpiecza auto przed próbą jego uruchomienia nieautoryzowanym kluczykiem.

Również i w tym wypadku następuje odcięcie zasilania pompy paliwowej czy całego zapłonu, w związku z czym ruszenie pojazdem nie jest możliwe. Immobiliser czasem ulega jednak awariom, których usunięciem także zajmie się profesjonalny warsztat samochodowy. O ochronę pojazdu przed kradzieżą można zatem zadbać na różne sposoby, jednak najskuteczniejsze rozwiązanie dla danego przypadku warto skonsultować z fachowcami z dobrego serwisu, którzy są w stanie zainstalować autoalarm, blokadę skrzyni biegów czy zadbać o poprawne działanie immobilisera.

Opracowanie:
Kraków, Piastowska 20
tel. 12 636 17 20
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz