Materiał Partnera

Jak zadbać o nadruk na koszulce lub bluzie?

Jak zadbać o nadruk na koszulce lub bluzie?

Koszulki z nadrukiem wcale nie muszą niszczyć się po kilku praniach! Oczywiście, jakość nadruku jest bardzo istotna, ale kluczowe zadanie – zadbanie, aby Twoja ukochana koszulka służyła Ci jak najdłużej – należy do Ciebie. Jak to zrobić? Czym charakteryzuje się wysokiej jakości nadruk na koszulce? Jak nie zniszczyć nadruku podczas prania? Czy koszulki z nadrukiem można prasować?

Jakie są rodzaje nadruków na koszulkach?

Nadruk na koszulkach może być wykonany różnymi technologiami. Najnowocześniejszą jest druk cyfrowy, umożliwiający bardzo precyzyjne naniesienie na odzież nawet pełnokolorowego obrazu. Nadruki flex polegają na wgrzaniu w odzież specjalnej foli z odwzorowaniem nadruku docelowego – dzięki temu ani kolory, ani sam nadruk nie niszczeją z biegiem czasu.  Nadruk fullprint umożliwia pokrycie kolorem całej koszulki poprzez użycie pras termicznych, co nadaje niezwykłą trwałość koloru. Stosuje się także sitodruk, który jest najstarsza ze wszystkich wymienionych i polega na przeniesieniu wzoru za pomocą matrycy, przez którą przeciska się farbę, co nie pozostawia ograniczeń co do rodzaju wykorzystywanej tkaniny. Ostatnią z wykorzystywanych metod jest haft komputerowy - uwspółcześnienie tradycyjnych rozwiązań.

Pielęgnacja to podstawa!

Kiedy już posiadasz jakąkolwiek część garderoby ze swoim wymarzonym nadrukiem, to to, jak długo będziesz się nią cieszyć, zależy od stosowanej przez Ciebie pielęgnacji. Ekspert Piotr Marcisz z firmy Pitman podkreśla, że najważniejszym etapem jest dokładne przeczytanie metki – to na niej producenci zawierają wszystkie informacje, które pozwolą na maksymalizację żywotności Twojej odzieży – jak ją prać, suszyć i prasować. W przypadku jakiegokolwiek problemu ze zrozumieniem symboli na metce, z łatwością znajdziesz podpowiedzi w Internecie. Najczęściej zaleca się, aby odzież z nadrukiem prasować ręcznie, a temperatura prania nie przekraczała 40 stopni Celsjusza, jednak współczesne pralki posiadają odpowiednie do tego programy, więc możesz z nich korzystać. Kluczowe jest przewrócenie koszulki na lewą stronę! Unikaj stosowania wybielaczy i odplamiaczy, nie czyść ich również chemicznie.

Pamiętaj, że suszarka bębnowa może zniszczyć nadruk! Pozwól swojej odzieży wyschnąć naturalnie, ale nie w pełnym słońcu, ponieważ może to spowodować kruszenie lub pomarszczenie się nadruku. Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa, odzież prasuj na lewej stronie w temperaturze do 150 stopni Celsjusza przez czystą szmatkę. Jeśli będziesz przestrzegał tych wszystkich zasad, na pewno będziesz mógł cieszyć się swoim ulubionym nadrukiem przez bardzo długi czas!

Opracowanie:
Chorzów, Szczepańska 16 lok. 6
tel. 782 292 689
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz