Materiał Partnera

Jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo na łodzi?

Jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo na łodzi?

Okres przygotowań do sezonu letniego to idealny moment na to, żeby zadbać odpowiednio o swoją łódź. Aby cieszyć się piękną pogodą na wodzie bez przykrych niespodzianek, należy wcześniej zatroszczyć się o sprawność techniczną napędu łodzi czy statku. W razie konieczności warto też doposażyć je w niezbędne elementy poprawiające komfort żeglugi, tj. ogrzewanie czy wyposażenie kuchenne.

Niezależnie od tego, czy nasz statek napędza silnik elektryczny, czy spalinowy, jak każde urządzenie, będzie on wymagał odpowiedniej pielęgnacji. Okresowe serwisowanie i regularne przeglądy silnika to gwarancja uniknięcia kosztowych napraw i nieprzewidzianych przestojów w pracy każdej jednostki napędowej.

Serwis napędu na łodzi

Silnik na łodzi jest w zdecydowanie większym stopniu narażony na działanie warunków atmosferycznych niż na przykład silnik samochodowy. Ciągły kontakt z wodą nie sprzyja trwałości niektórych elementów, przez co wzrasta ryzyko awarii. Lista czynności niezbędnych w  prawidłowej konserwacji silnika jest długa i obejmuje m.in. wymianę oleju, oczyszczenie śruby z zaplątanych linek i wodorostów oraz sprawdzenie świec. To jednak nie wszystko. Dodatkowo należy pamiętać o wymianie filtra powietrza oraz oczyszczeniu całego silnika. Jeśli podczas okresu zimowego zapomnieliśmy wylać paliwo, jest duża szansa, że nasza jednostka napędowa nie odpali na wiosnę. Jeżeli powyższa lista przyprawia cię o ból głowy lub nie masz zdolności i niezbędnej wiedzy do samodzielnego przeprowadzenia serwisu, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie silnika w ręce fachowców. Co powinno cechować dobry serwis? Ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi – zarówno pomiarowych, jak i naprawczych. Z pewnością przyda się też wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu będzie można rozwiązać każdy problem. Firma Natkaniec z Mikołajek to sprawdzony wybór. Jeśli nie chcemy, aby samodzielna naprawa i serwis silnika spowodowały jego całkowite unieruchomienie, pozwólmy zając się nim profesjonalistom.

Podwyższenie komfortu żeglowania

Sprawny napęd to podstawa wiosenno-letnich szaleństw na wodzie, co jednak możemy jeszcze zrobić, żeby uprzyjemnić ten czas? Przede wszystkim zadbajmy o komfort! Aby zabezpieczyć się przed zimnem, warto zainwestować w ogrzewanie Webasto na łodzi, które sprawi, że będziemy mogli pływać w dobrych warunkach nawet w zimniejsze dni. Pomocny może być również montaż dodatkowych uchwytów, drabinek oraz innego osprzętu, tj. choćby wyposażenia kuchennego. Jeżeli moc silnika jest daleka od oczekiwań, warto zastanowić się nad jego wymianą. Oferta renomowanych producentów pozwala na dobór odpowiedniej jednostki, zgodnej z naszymi potrzebami oraz budżetem. Żeglowanie to nie tylko przyjemność, wiążą się z nim także obowiązki. Aby mieć pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani, skorzystajmy z pomocy ekspertów.

Opracowanie:
Mikołajki, pl. Kościelny 1
tel. 87 421 69 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz