Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o doskonały wygląd auta, czyli usługi kompleksowego detailingu

Jak zadbać o doskonały wygląd auta, czyli usługi kompleksowego detailingu

Wykorzystanie specjalistycznych kosmetyków samochodowych w odpowiedni sposób daje możliwość odzyskania świetnego wyglądu karoserii, ale też jej kompleksowego zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Oczyszczone nadwozie wyróżnia się błyszczącym lakierem, a zabrudzenia nie osiadają na nim tak szybko, jak w przypadku mycia np. na myjniach ręcznych i automatycznych. Co obejmuje profesjonalny detailing auta?

Każdy element karoserii dokładnie wyczyszczony

Detailing samochodu może obejmować wnętrze pojazdu, jednak najczęściej dotyczy części zewnętrznej, czyli karoserii. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy Bart Garage, w którego ofercie znajdziemy także przyciemnianie szyb i przynoszącą spektakularne rezultaty regenerację reflektorów samochodowych. W przypadku detailingu warto wspomnieć o szczegółowym myciu całego nadwozia auta, ale też jego kół. Wyczyszczenie felg oraz opon w sposób dokładny, podobnie jak każdego elementu karoserii, zapewnia powrót do pożądanego połysku lakieru i świetnego wyglądu całego pojazdu.

Pierwszym i kluczowym zarazem etapem detailingu auta jest zatem jego precyzyjne i bezpieczne dla lakieru mycie. Specjaliści wykorzystują do tego celu odpowiednie kosmetyki oraz aktywną pianę, która pozwala usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Dopiero po tym etapie w ramach detailngu przechodzi się do tzw. mycia na dwa wiadra, czyli właściwego czyszczenia nadwozia. Profesjonaliści realizujący takie mycie używają do tego celu odpowiednich rękawic, co jest bezpieczne dla lakieru i jednocześnie gwarantuje pozbycie się kłopotliwego brudu.

Glinkowanie i usuwanie pyłu

Osiadający na felgach czy nadwoziu pył to niełatwe w wyeliminowaniu zabrudzenia. Detailing auta wykonany w sposób prawidłowy obejmuje jednak usługi deironizacji i dekontaminacji, które pozwalają na skuteczne usunięcie kurzu, osadów wszelkiego rodzaju oraz wspomnianego pyłu np. powstającego w trakcie hamowania. Dopiero tak oczyszczone nadwozie podlega glinkowaniu, czyli precyzyjnego mycia odpowiedzialnego za uzyskanie pożądanej gładkości lakieru samochodowego i eliminację niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń.

Tak przygotowana karoseria jest gotowa do przeprowadzenia korekty lakieru poprzez polerowanie specjalistycznymi pastami. Na samym końcu zewnętrznego detailingu nadwozia nakładany jest odpowiedniego typu wosk, który chroni powierzchnię przed zabrudzeniami i zabezpiecza przed ich osiadaniem. Nadaje też połysku lakierowi, co sprawia, że auto wygląda atrakcyjnie. Dokładny detailing obejmuje nie tylko samo nadwozie, ale też jego najmniejsze nawet elementy – uszczelki, listwy dekoracyjne, elementy chromowane czy nawet opony.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz