Materiał Partnera

Jak zachować piękny uśmiech na emeryturze?

Jak zachować piękny uśmiech na emeryturze?

Niemal codziennie odkładamy środki na emeryturę dzięki składkom. Nie myślimy jednak o tym, że właściwie wszystkie nasze działania – przede wszystkim te związane z trybem życia i zdrowiem – już teraz oddziałują na naszą przyszłość. Warto już dziś pomyśleć choćby o tym, jaki będzie nasz stan uzębienia na emeryturze. Czy wystarczy odpowiednio dbać o zęby, by móc się cieszyć pięknym uśmiechem nawet po zakończeniu pracy zawodowej?

Zdrowe zęby po sześćdziesiątce

To prawda, że zdrowe i piękne zęby to atrybut nierozerwalnie łączący się z młodością. Na szczęście medycyna, także stomatologiczna, rozwija się w zawrotnym tempie. Oddaje w nasze ręce narzędzia oraz możliwości, które jeszcze kilkanaście lat temu w ogóle nie były do pomyślenia. Sprawia to, że pogląd na temat mocnych zębów zaczyna się zmieniać. Coraz częściej mówi się o tym, że pięknym uśmiechem możemy się cieszyć także po przejściu na emeryturę. Aby jak najdłużej zachować nasze naturalne uzębienie, musimy przede wszystkim regularnie odwiedzać lekarza stomatologa, np. z gabinetu Stomart. Pozwoli to na szybkie wykrycie wszelkich zmian, które nieleczone mogą doprowadzić do wielu groźnych chorób. Jeśli pozwolimy na ich rozwój, mogą sprawić, że jedyną opcją będzie usunięcie zęba. Oczywiście braki w uzębieniu można uzupełnić, ale implanty, stanowiące najskuteczniejszą formę wypełnienia, są nadal bardzo drogie. Najlepiej zadbać o to, aby nasze własne zęby posłużyły nam jak najdłużej. Rozwiązanie to jest nie tylko najbardziej ekonomiczne, ale także najkorzystniejsze dla naszego zdrowia.

Uzupełnianie braków w uzębieniu

Nawet jeśli nie uda się nam zachować wszystkich własnych zębów na emeryturze, im więcej będziemy ich mieli, tym lepiej. Duża ich liczba pomoże lekarzowi dentyście w doborze skuteczniejszych, wygodniejszych protez. Najlepsze oczywiście są implanty, ale to rozwiązanie jest także najdroższe. Częściej decydujemy się zatem np. na mosty protetyczne, które wymagają jednak posiadania kilku własnych zębów. Most takiego rodzaju jest nieruchomy i wygląda bardzo naturalnie, nie powoduje przy tym dyskomfortu czy uwierania. Zmniejsza przy okazji ryzyko pojawienia się infekcji dziąseł. Jeśli braki w uzębieniu są większe, zazwyczaj stosuje się protezę ruchomą (wyjmowaną). Najtrudniej – pod względem komfortu pacjenta – uzupełnić zęby w przypadku, gdy brakuje ich wszystkich. Wymagane jest wówczas zastosowanie implantów stanowiących podporę dla protezy.

Opracowanie:
Opole, Krawiecka 7
tel. 77 423 12 70
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz