Materiał Partnera

Jak zachować młodość?

Jak zachować młodość?

Zachowanie wiecznej młodości to marzenie wielu osób. Nie oszukujmy się jednak - czas nie jest łaskawy dla nikogo, a czynniki zewnętrzne mają ogromny wpływ na to, jak szybko się starzejemy. Zabiegi antystarzeniowe pozwalają na poprawienie wyglądu i przedłużenie naszej młodości. Zabiegi odmładzające można wykonać w wykwalifikowanych gabinetach kosmetologicznych, a ich efekt zachwyci każdego.

Działania anti-aging - młodszy wygląd na dłużej

Anti-aging to pojęcie, które odnosi się do różnych działań mających na celu spowolnienie procesów starzenia. Jednymi z działów anti-aging są kosmetologia estetyczna oraz medycyna estetyczna. Coraz więcej kobiet skłania się ku korzystania ze specjalnych zabiegów kosmetologicznych. Jak mówi nam eksperta z Diana Gabinet Kosmetyczny mgr Halina Porębska Kosmetolog Specjalista Promocji Zdrowia, medycyna estetyczna i związane z nią operacje przerażają wiele kobiet. Poza tym operacje z zakresu medycyny estetycznej nie należą do tanich, dlatego też wiele kobiet woli mniej inwazyjne i bardziej przystępne cenowo zabiegi antystarzeniowe.


Jakie zabiegi antystarzeniowe warto wykonać?

Wyróżnia się różne zabiegi antystarzeniowe, które pozwalają na zachowanie młodego wyglądu przez długi czas.

Wśród zabiegów wyróżnia się między innymi:

Zabiegi kwasami - zabiegi kwasami, zwane także peelingami chemicznymi, są zabiegami podczas których na skórę nakładane są kwasy lub ich mieszanki. Stężenie oraz rodzaj kwasów są indywidualnie dopasowane do potrzeb każdej osoby. Popularnym kwasem jest kwas ferulowy, wykazujący silne działanie antyoksydacyjne.  Czasami do kwasów dodaje się także różne witaminy albo wyciągi roślinne. Kwas nakłada się na twarz na określony czas, a następnie zmywa. Po kilku dniach skóra zaczyna się intensywnie łuszczy. Kurację należy wykonywać regularnie.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego - kwas hialuronowy jest bardzo popularny w zabiegach. Jest to kwas, który naturalnie występuje w organizmie i po pewnym czasie od zabiegu wchłania się. Dzięki temu uzyskany efekt jest bardzo delikatny i naturalny. Może być wstrzykiwany w usta lub policzki i w ten sposób delikatnie je wypełnia. W kosmetologii stosowany jest także do wypełniania zmarszczek.

Botoks, czyli toksyna botulinowa, znana jest od wielu lat i nie zawsze cieszy się dobrą sławą. Wykonanie zabiegu w polecanym, sprawdzonym gabinecie kosmetycznym jest jednak zupełnie bezpieczne, a efekt na pewno nie będzie groteskowy. Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni, dzięki temu zapobiega kurczeniu się wybranych mięśni, a tym samym pojawianiu się zmarszczek. Czas działania botoksu to zwykle kilka miesięcy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz