Materiał Partnera

Jak zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu?

Jak zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu?

Ciepłe dni sprzyjają zabawie na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna, odpowiednio dobrana do potrzeb dziecka, pomaga mu w prawidłowym rozwoju oraz sprzyja pogłębieniu zainteresowań. Niestety w dzisiejszych czasach najmłodsi wolą towarzystwo komputera lub tableta, aniżeli  swoje własne. Jak to zmienić? Jak zachęcić dzieci do wspólnej zabawy na dworze?

Atrakcyjne zabawy

Aby zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, musimy zacząć od zmiany swojego zachowania. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry. Zamiast siedzieć cały dzień przed telewizorem, zabierzmy najmłodszych na spacer i zapewnijmy im atrakcje, dzięki którym niechętnie będą wracać do domu. Zwykły rodzinny wypad na rowery może być dla dzieci niezapomnianą frajdą. Nawet najmniejsze z naszych pociech nie muszą rezygnować z atrakcji tego typu. Wystarczy, że zakupimy odpowiedni sprzęt. Na rynku znajdziemy wiele modeli rowerków biegowych lub rowerków trójkołowych, które doskonale wpiszą się w potrzeby małych dzieci. Jeżeli jednak stwierdzimy, że jednoślad to nie najlepszy pomysł, możemy pokusić się o hulajnogę bądź deskorolkę. Dzieci uwielbiają atrakcje tego typu i bardzo się cieszą, mogąc doskonalić swoje wyczynowe umiejętności. Dla rodzin, które lubią spędzać czas w bardziej leniwy sposób, dobrym rozwiązaniem będzie puszczanie latawca. Wiosenna aura i delikatny, ciepły wiatr doskonale sprzyjają zabawom tego typu. Piękne modele latawców znajdziemy między innymi w sklepie Matart, który zlokalizowany jest w Bieruniu. Prowadzi on także sprzedaż wysyłkową, więc nie musimy martwić się dużą odległością. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się także zestawy do puszczania baniek mydlanych. O ile w domu pozostawiają one nieestetyczne plamy, o tyle na świeżym powietrzu można bawić się nimi bezkarnie.Ogrodowe szaleństwo

Jeżeli posiadamy dom z ogrodem lub jesteśmy właścicielami działki poza miastem, mamy ogromne szczęście. Możemy zaaranżować dla naszych dzieci wspaniały plac zabaw, który rozbudzi ich wyobraźnie i zapewni nam chwile wytchnienia. Dużą popularnością cieszą się ogrodowe domki. Mogą być wykonane z drewna lub kolorowego tworzywa sztucznego. Uwielbiane są także mini zjeżdżalnie i trampoliny. Jeżeli mamy sporo miejsca do zagospodarowania możemy pokusić się o zakup gotowego, ogrodowego placu zabaw. Zawiera on w sobie zestaw kilku atrakcji, które możemy dobrać w zależności od zainteresowań naszego dziecka. W ofercie Matart znajdziemy także wygodne hamaki, dmuchane baseny oraz dziecięce akcesoria do pływania.

Opracowanie:
Bieruń, Wrześniowa 34
tel. 505 626 858
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz