Artykuł sponsorowany

Jak zabudować małą kuchnię? Praktyczne wskazówki

Jak zabudować małą kuchnię? Praktyczne wskazówki

Małe kuchnie mogą sprawiać wrażenie przytulnych i urokliwych, jednak trzeba przyznać, że najczęściej są mało funkcjonalne, a niekiedy nawet ciasne i przytłaczające. Prawdą jest jednak, że umiejętna aranżacja oraz wypróbowane triki mogą dodać takiemu pomieszczeniu przestrzeni. Na co zwrócić uwagę, urządzając małą kuchnię, aby nie sprawiała wrażenia przeładowanej?

Odpowiednia kolorystyka

Wszelkie niewielkie pomieszczenia pomalowane na jasne kolory wydają się optycznie większe. Ta sama zasada z powodzeniem może się tyczyć również kuchni. Jasne ściany i takie same fronty mebli, sprawią, że pokój optycznie będzie wydawał się większy. Podobny efekt dają również wszelkie błyszczące powierzchnie oraz przeszklenia. W niewielkiej kuchni „dobrą robotę” uskuteczni też odpowiednie, mocne oświetlenie.

Jasny kolor frontów meblowych to nie tylko biel, która wielu osobom kojarzy się z laboratorium. To również beże, kość słoniowa, perłowo-szary lub ecru. Dla bardziej odważnych równie dobrze może to być żółty lub pomarańczowy. W sprawdzonych zakładach stolarskich produkujących meble na wymiar, takich jak BUMEB, wybór odpowiedniego koloru nie stanowi problemu. Właśnie z takiej oferty powinni korzystać właściciele niewielkich kuchni, ponieważ odpowiednie zaplanowanie funkcjonalnych mebli pozwoli im zapomnieć o niedogodnościach związanych z małą przestrzenią.

Zabudowa wykorzystująca każdy centymetr przestrzeni

Mała kuchnia powinna być urządzona funkcjonalnie i ergonomicznie. W takim przypadku najlepszym wyjściem będzie zaprojektowanie i wykonanie specjalnych sprzętów, które w nienachalny sposób zajmą każdą wolną przestrzeń. Tym wszystkim, którzy lubią ład i porządek nawet na małym obszarze, można zaoferować szafki z głębokimi szufladami, wieszaki, organizery kuchenne oraz pojemne kosze do trzymania wszystkich podręcznych drobiazgów.

Meble kuchenne do małego pomieszczenia nie powinny też przytłaczać, a wnętrze nie może sprawiać wrażenia zagraconego. Dlatego też dobrze jest wyczuć ten złoty środek. Rozsądnie jest zrezygnować ze zbędnych elementów, które tak naprawdę do niczego się nie przydają. Duże meble warto zastąpić mniejszymi. Wtedy mały metraż nie będzie się rzucał w oczy.

Przeczytaj również: Aranżacja małej kuchni - jak wygląda?

Kuchnia otwarta na salon

Niekiedy otwarcie przestrzeni daje świetne rezultaty. Jeżeli mała kuchnia sąsiaduje z większym salonem, dobrze jest pozbyć się wspólnej ściany. Tego rodzaju zatarcie granicy między sąsiadującymi pomieszczeniami o podobnych funkcjach nie wpłynie znacząco na wielkość zabudowy meblowej, ale za to sprawi wrażenie większej przestrzeni zarówno kuchennej, jak i salonu czy jadalni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz