Artykuł sponsorowany

Jak zabudowa meblowa zwiększa ergonomię i estetykę łazienki?

Jak zabudowa meblowa zwiększa ergonomię i estetykę łazienki?

Meble stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz, ale w łazienkach do tej pory było ich jak na lekarstwo. W starym budownictwie odpowiada za to mała kubatura pomieszczeń sanitarnych. Po wstawieniu wanny, WC i umywalki, trudno wygospodarować miejsce na coś więcej. Za to łazienki w nowoczesnych obiektach mieszkalnych przypominają bardziej pokoje kąpielowe, co daje większą swobodę, jeśli chodzi o ich aranżację. Zabudowa meblowa pasuje tam idealnie!

Dlaczego warto wstawić meble do łazienki?

Dobrze zaprojektowana łazienka powinna cechować się dużą ilością miejsca do przechowywania różnych przedmiotów, które zwykle w łazience się znajdują. Mowa tu oczywiście o kosmetykach, chemii gospodarczej, zapasowych ręcznikach czy szlafrokach. Dzięki dopasowanym meblom łazienkowym wszystkie wymienione wyżej rzeczy można ukryć przed wzrokiem, nie pozbawiając się jednocześnie swobodnego do nich dostępu.

Jakie meble sprawdzą się w łazience? W dużej mierze zależy to od wielkości wnętrza i potrzeb domowników. Producenci mebli oferują w tej kwestii wiele interesujących rozwiązań. W sprzedaży są szafki pod umywalki, regały, słupki oraz komody. Meble do łazienki muszą być wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci. W przeciwnym razie szybko zaczną się wypaczać, puchnąć i niszczeć.

Zalety zabudowy meblowej na wymiar

Zamiast kupować kilka gotowych mebli do łazienki, można zdecydować się na stworzenie zabudowy meblowej na wymiar. To droższe, ale też bardziej funkcjonalne rozwiązanie. Pod taką zabudową można schować pralkę i suszarkę, co z pewnością zwiększy estetykę wnętrza. Dobra firma specjalizująca się w tworzeniu mebli na wymiar, taka jak np. ELMIR, nie będzie miała problemu, by meblami obudować brzydkie rury, piony wodno-kanalizacyjne czy piecyk gazowy.

W ten sposób klient zyskuje dodatkowe miejsce do przechowywania, a przy okazji pozbywa się trudnych do zaaranżowania miejsc. W efekcie łazienka zyskuje na elegancji i staje się bardziej praktyczna. Zabudowę meblową do łazienki projektuje się na indywidualne zamówienie. Stolarz kieruje się przy tym warunkami technicznymi pomieszczenia oraz oczekiwaniami klienta. Solidna zabudowa łazienkowa przetrwa długie lata i niejeden remont.

Warto na początku ponieść nieco wyższy koszt inwestycji, by potem cieszyć się komfortem użytkowania pokoju kąpielowego. Sprawdzony wykonawca i dobre gatunkowo materiały to przepis na modną, trwałą i funkcjonalną zabudowę meblową do łazienki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz