Materiał Partnera

Jak zabezpieczyć się przed utratą dochodu?

Jak zabezpieczyć się przed utratą dochodu?

Dla większości z nas praca zawodowa jest jedyną formą przychodu. Niezależnie od tego, czy wiąże się z wykonywaniem obowiązków dla innej firmy czy też prowadzeniem własnej, utrata możliwości wykonywania swoich obowiązków prowadzi niejednokrotnie do istotnej utraty dochodu. Ma to szczególne znaczenie, gdy nie pracujemy na umowie o pracę – nie możemy wówczas liczyć na zasiłek chorobowy. W żadnym wypadku nie zastępuje on jednak całości naszej normalnej pensji.

Dlaczego warto zabezpieczyć się przed utratą dochodu?

Stabilność finansowa jest jednym z najważniejszych aspektów życia każdego człowieka. To ona sprawia, że jesteśmy wolni od stresu, możemy spełniać marzenia i wybiegać myślą w przyszłość. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, zapewnia nam wikt i opierunek. Utrata stabilności finansowej wiąże się zazwyczaj z nagłymi dolegliwościami – chorobą czy wypadkiem. Tego rodzaju zdarzenia bardzo trudno przewidzieć; każdy z nas jest na nie narażony. I nawet jeśli staramy się ze wszystkich sił, wierząc mocno w to, że uda nam się bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki zawodowe, życie potrafi boleśnie zweryfikować te dążenia. Istnieje na szczęście sposób, aby zabezpieczyć się na taką przykrą ewentualność. Wystarczy wykupić ubezpieczenie zabezpieczające nas przed utratą dochodu. Oferuje je między innymi agent Drula Elżbieta Ubezpieczenia.

Kto najczęściej korzysta z ubezpieczenia od utraty przychodu?

Ubezpieczenie od utraty przychodu popularne jest zwłaszcza wśród osób, które dużo zarabiają i przyzwyczaiły się do pewnego poziomu życia. Zasiłek chorobowy wynosi najczęściej osiemdziesiąt procent zarobków i zdecydowanie nie jest wystarczający, by ów poziom utrzymać. Inną grupą chętnie korzystającą z ubezpieczenia od utraty przychodu są wszelkiego rodzaju freelancerzy oraz osoby posiadające własne – najczęściej jednoosobowe – firmy. Profesjonaliści tego rodzaju nie mogą sobie pozwolić na przerwę, bo każda przerwa oznacza dla nich brak możliwości zarobienia środków na życie. Prócz normalnych wydatków, które ponosi każdy z nas, osoby pracujące w ten sposób niejednokrotnie wynajmują także biuro, gabinet czy też pracownię, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Odcięcie od pracy zawodowej może oznaczać upadek całej skomplikowanej machiny powiązanej z zarabianiem pieniędzy. Ubezpieczenie od utraty przychodu warto połączyć z ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków, co pomoże nam sprawnie i szybko wrócić do zdrowia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz