Materiał Partnera

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Policyjne statystyki wskazują, że w 2016 roku skradziono w Polsce ponad 13,5 tys. samochodów. Chociaż liczba ta jest dużo mniejsza niż w poprzednich latach, wynik nadal nie jest imponujący. Dlatego właściciele pojazdów cały czas muszą dbać o dodatkową ochronę antykradzieżową. Poznaj więc sposoby, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko kradzieży pojazdu.

Nowoczesny systemy alarmowe i immobilizery

Montaż standardowego alarmu samochodowego nie spełnia swojego zadania, ponieważ złodziej bardzo szybko jest w stanie go „rozbroić”. Decydując się na autoalarm, warto postawić na nowoczesne rozwiązanie – takie, które wykorzystują dynamicznie generowany kod. Oznacza to zmianę każdego sygnału wysyłanego przez pilota, dzięki czemu przechwycony kod staje się bezużyteczny.

Alternatywnym rozwiązaniem są też immobilisery, które w nowych samochodach są już standardem. Działanie tego systemu antykradzieżowego polega na zablokowaniu trzech kluczowych dla pracy silnika obwodów: zapłonu, rozrusznika i systemu zasilania paliwem. Ponowne uruchomienie pojazdu jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy właściciel pojazdu zbliży do czujnika specjalny transponder.

Mechaniczna blokada skrzyni biegów

Chcąc zmniejszyć ryzyko kradzieży pojazdu, warto zamontować mechaniczną blokadę skrzyni biegów. Mocowane przez nasz zakład na stałe w samochodzie, skutecznie uniemożliwiają poruszanie drążkiem skrzyni biegów, a co za tym idzie – zmianę biegów i dalszą jazdę autem. Takie blokady dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku manualnych, jak i automatycznych skrzyni biegów – wyjaśnia specjalista z Zakładu Mechaniki Pojazdowej Piechaczek Paweł.  

Mechaniczna blokada skrzyni to ważne zabezpieczenie przed kradzieżą pojazdu. Jej atutem jest duża skuteczność. Z uwagi na specjalną konstrukcję i zastosowanie elementów wysokiej jakości, staje się odporna na próby rozwiercenia zamka i włamania się do mechanizmu blokady.  Warto przy tym podkreślić, że jej demontaż jest możliwy w specjalistycznym zakładzie mechaniki pojazdowej – cały proces zajmuje kilka godzin. Oznacza to, że wyrwanie blokady czy jej uszkodzenie jest właściwie niemożliwe.

Montaż blokady skrzyni biegów jest dość skutecznym rozwiązaniem, które – w połączeniu z autoalarmem czy immobiliserem – znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży pojazdu. Na taką opcję warto zdecydować się z jeszcze jednego powodu – dobra ochrona przeciwkradzieżowa pozwala uzyskać dodatkową zniżkę na polisę AC wykupowaną w towarzystwach ubezpieczeniowych.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz