Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć drogę podczas budowy lub modernizacji? ZOD-MARK

Jak zabezpieczyć drogę podczas budowy lub modernizacji? ZOD-MARK

Powstająca dopiero nawierzchnia dla ruchu pojazdów nierzadko bywa w określonych obszarach otwarta dla użytkowników. W takiej sytuacji konieczne jest właściwe zabezpieczenie części, która nadal jest przygotowywana przez wykonawcę. Nadają się do tego specjalne elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, jakie wykorzystuje się właśnie podczas budowy lub modernizacji dróg.

Tablice kierunkowe U-21a,b, czyli sposób na zabezpieczenie uszkodzonej jezdni

Wraz z upływem lat nawierzchnie bitumiczne i wykonane z innych materiałów ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Te powstają wskutek np. działania czynników atmosferycznych, ale też przez nadmierne obciążenia oraz intensywną eksploatację. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest ułożenie nowej nawierzchni bądź renowacja istniejącej. Wybór drugiej metody jest powszechnie stosowany ze względu na znacznie niższy koszt i krótszy czas reorganizacji ruchu. Dodatkowo jest on zmieniony najczęściej w taki sposób, by nadal umożliwiać korzystanie z trasy, np. w ruchu wahadłowym.

Uszkodzone miejsce należy w takim przypadku zabezpieczyć tak, by pozostawało widoczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Doskonale sprawdzą się do tego celu tablice kierunkowe U-21a,b, które znajdziemy w ofercie Zakładu Oznakowania Drogowego ZOD-MARK. Są one łatwe w montażu i demontażu, co czyni je bardzo praktycznym rozwiązaniem dla służb drogowych.

Tymczasowe, ale skuteczne bariery ostrzegawcze

Kolejnym sposobem na wyznaczenie miejsc niezbędnych do ominięcia przez uczestników ruchu są bariery ostrzegawcze. Podobnie jak inne elementy tego typu wyróżnia je najczęściej malowanie w kolorach intensywnej czerwieni z domieszką bieli. Takie bariery są lekkie, ale stosunkowo wytrzymałe, a ich dużą zaletą jest komfort użytkowania i możliwość ustawienia ich w dowolnym niemal punkcie jezdni. Ze względu na większe niż w przypadku pachołków wymiary, barierami ostrzegawczymi można zamknąć całą jezdnię na czas remontu lub budowy.

Przy pracach tego typu wykorzystuje się też separatory drogowe. Za ich pomocą wydziela się pasy ruchu na odcinkach poddanych modernizacji. Jest to sposób znacznie czytelniejszy dla kierowców niż naniesienie tymczasowych znaków poziomych. Te ostatnie bywają nierzadko powodem kolizji, dlatego to właśnie separatory cieszą się sporym uznaniem inwestorów zajmujących się budową i modernizacją dróg. Realizacja takich przedsięwzięć oznaczać może też konieczność skorzystania z tablic kierujących.

Oferta Zakładu Oznakowania Drogowego ZOD-MARK

Firma ZOD-MARK działa już od 1995 roku i specjalizuje się w produkcji oraz montażu oznakowania drogowego. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, na przedmieściach Oławskich. Oferta firmy obejmuje zarówno znaki poziome, jak i pionowe. Zakład oferuje usługi z zakresu organizacji tymczasowego ruchu drogowego. Udostępnia urządzenia i elementy B.R.D. do czasu zakończenia prac modernizacyjnych na drodze. Oprócz tego, w ofercie ZOD-MARK znajdują się również znaki drogowe ostrzegawcze, nakazu, informacyjne i zakazu. Dodatkowo, firma proponuje zapory parkingowe, progi zwalniające oraz stojaki rowerowe. Jej asortyment pozwala na kompleksowe wyposażenie dróg i parkingów w potrzebne elementy ochronne i informacyjne.

Opracowanie:
Wrocław, Świstackiego 30
tel. 71 341 34 66
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać