Artykuł sponsorowany

Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem? Porady i sugestie

Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem? Porady i sugestie

Mieszkania pod wynajem to dziś bardzo dobra lokata kapitału i coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup takiej nieruchomości. Ale po podpisaniu aktu własności, przychodzi czas na remont i urządzanie wnętrz. Takie lokum powinno być jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne. Tylko wówczas będzie ono konkurencyjne na rynku. Warto więc pamiętać o kilku ważnych zasadach.


Wystrój uniwersalny

Właściciele mieszkań, zwłaszcza ci bardziej kreatywni, często wręcz nie mogą oprzeć się pokusie aranżowania lokalu według własnej wrażliwości estetycznej. Często decydują się oni na wdrażanie takich rozwiązań, na które nie pozwalają sobie we własnym domu lub mieszkaniu. Nie warto eksperymentować, bo efekt nie zawsze jest zadowalający.

W jaki sposób podejść do kwestii urządzania lokum pod wynajem? Dobrze jest trzymać się złotej zasady: umiar to podstawa. Wnętrza mają być czyste, proste i udekorowane w sposób minimalistyczny. Wyjdź z założenia, że każdy chciałby urządzić mieszkanie „po swojemu”. Daj najemcom taką możliwość. Zamiast krzykliwych kolorów – uniwersalna biel na ścianach, zamiast kafelków o krzykliwym wzorze – skromne płytki w naturalnych odcieniach.


Ustawna przestrzeń

Obecnie standardem deweloperskim stają się 3-pokojowe mieszkania o metrażu około 55 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni trzeba zaplanować przestrzeń do spędzania wolnego czasu, do spania, gotowania i innych życiowych aktywności. W przypadku kawalerek i mieszkań 2-pokojowych sprytnie zagospodarowane wnętrza liczą się jeszcze bardziej.

Pamiętaj o tym, że lokum musi być funkcjonalne. Zrezygnuj z długiego korytarza na rzecz otwartej przestrzeni dziennej. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie zaplanować układ pokoi, poproś o pomoc architekta. Ta inwestycja na pewno zwróci się w postaci szybko podpisanej umowy najmu.


Jakość to podstawa

– Tak jak w przypadku mebli i dodatków niekoniecznie trzeba stawiać na najwyższej klasy produkty, tak w żadnym wypadku nie należy oszczędzać na elementach trwałych. Mowa tutaj o stolarce okienno-drzwiowej, parkiecie oraz instalacjach. Pozorne oszczędności mogą poskutkować tym, że za jakiś czas wspomniane elementy trzeba będzie wymieniać. W rezultacie właściciel ponosi podwójne koszty – przekonuje przedstawiciel firmy LW Booking, zajmującej się wynajmem luksusowych apartamentów.  


Oglądający dużą uwagę zwracają także na ściany. Powinny być gładkie, pozbawione widocznych niedoskonałości. Brzydka boazeria lub mało urodziwe tapety również mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych lokatorów.  

Inną sprawą jest bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Niestarannie wykonana instalacja elektryczna może stwarzać zagrożenie dla mieszkańców, a ponadto będzie dochodzić do przeciążeń. Podobnie rzecz ma się z kiepskiej jakości materiałami w instalacjach wodno-kanalizacyjnych – skutkuje to bardzo często zalaniem.  

Podsumowując, warto samemu określić, na co wydawać pieniądze, a na czym jednak warto oszczędzić. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się ze specjalistą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz