Materiał Partnera

Jak zaaranżować kuchnię w funkcjonalny sposób?

Jak zaaranżować kuchnię w funkcjonalny sposób?

Kuchnia jest sercem każdego domu. Niezależnie od tego, czy jest mała i ciasna czy też otwarta na salon, pragniemy by była urządzona w sposób funkcjonalny i zgodny z najnowszymi trendami. Jeśli chodzi o aranżację kuchni, wystarczy skorzystać z uniwersalnych porad, aby cieszyć się satysfakcjonującym efektem. O czym należy pamiętać?

Przemyślany projekt

Każdy z nas prowadzi inny tryb życia i ma inne oczekiwania co do funkcji, jakie powinna spełniać jego domowa kuchnia. Jedni nie wyobrażają sobie dnia bez samodzielnie przygotowywanych posiłków, inni stołują się na mieście i nie spędzają w kuchni zbyt wiele czasu. Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna idealnie wpisywać się w nasze potrzeby. Ilość szafek musi być na tyle optymalna, by móc przechować w nich wszystkie przedmioty, a sprzęty gospodarstwa domowego powinny być rozmieszczone w ergonomiczny sposób. Jeżeli zdecydujemy się na ich zabudowę, możemy wybrać urządzenia od różnych producentów. W innym przypadku lepiej będą wyglądały sprzęty utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej i designie.

Meble do kuchni

Meble kuchenne to kluczowe wyposażenie tego pomieszczenia. To właśnie od nich zależy wygląd całej kuchni oraz jej funkcjonalność. Jak radzi specjalista z firmy Meblex – uniwersalnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup szafek o szerokości 60 cm. Pozwolą ona na przechowanie najpotrzebniejszych przedmiotów i naczyń oraz sprawdzą się pod zabudowę. Jeśli chodzi o meble do kuchni, w salonach meblowych znajdziemy wiele różnych modeli – od kuchni klasycznych po industrialne. Powinniśmy dobrać je do swoich indywidualnych preferencji, a także wystroju całego mieszkania. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem klientów cieszą się meble kuchenne o nowoczesnym designie z lakierowanymi, błyszczącymi frontami. Jeśli chodzi o kolorystykę – tutaj mamy pełną dowolność. Pamiętajmy jednak, że do małych pomieszczeń najlepiej sprawdzą się meble w jasnych odcieniach, najlepiej do samego sufitu.  Jeśli do aranżacji mamy sporą przestrzeń, możemy śmiało pobawić się z kolorem i fakturami.

Kolory do kuchni

W kuchni najlepiej sprawdzą się jasne odcienie. Wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem jest aranżacja ścian w kolorach kremowych, brzoskwiniowych, czekoladowych czy szarościach. Pomieszczenie powinno być łatwe do utrzymania w czystości, dlatego też na podłodze i nad blatem najlepiej sprawdzą się kafelki. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła hartowanego. Nie tylko chroni ono ściany przed zabrudzeniem, ale też może stanowić oryginalną dekorację całej kuchni.  

Opracowanie:
Opole, Wiejska 78
tel. 77 456 91 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz