Materiał Partnera

Jak wyposażyć salon optyczny? Poradnik

Jak wyposażyć salon optyczny? Poradnik

Otwarcie salonu optycznego to spore wyzwanie, ale także świetny pomysł na opłacalny biznes. Jednym z pierwszych kroków, jakie będziemy musieli wykonać, jest wybranie wyposażenia do salonu. Wiele będzie zależało od zasobności naszego portfela, ale pewnych inwestycji nie będzie można uniknąć. Co powinno znaleźć się w salonie optycznym? Jakie sprzęty i akcesoria będą niezbędne?

Podstawowe wyposażenie salonu optycznego

To, jakiego wyposażenia będziemy potrzebować, w dużej mierze zależy od zakresu usług, jakie zamierzamy świadczyć w naszym salonie optycznym. Na początek warto jest rozpocząć od dobierania opraw i szkieł, a badania wzroku czy szlifowanie szkieł można zlecić firmom zewnętrznym. To bardzo opłacalne rozwiązanie. Jeśli się na nie zdecydujemy, na początek będziemy musieli wyposażyć się w lustra, a także meble, panele ścienne i stojaki, które będą służyły ekspozycji proponowanych przez nas opraw okularowych. W wysokiej jakości ekspozytory możemy zaopatrzyć się w firmie Pleksan z Radziszewa, która w swojej ofercie ma szeroki wybór produktów z tworzyw sztucznych. Specjalizuje się ona w produkcji wyposażenia do salonów optycznych. Gwarantuje bardzo atrakcyjne ceny, więc warto zapoznać się z jej ofertą.

Sprzęt diagnostyczny i niezbędne narzędzia do pracy optyka

Jeśli jednak nie będziesz chciał zlecać części prac firmom zewnętrznym i sam zajmiesz się świadczeniem usług optycznych, niezbędny będzie zakup odpowiedniego sprzętu diagnostycznego oraz wielu narzędzi potrzebnych w branży optycznej.

Niezbędny będzie sprzęt do badań okulistycznych. Do wykonywania badań ostrości wzroku potrzebne będą oczywiście tablice Snellena dla dzieci i dorosłych oraz autorefraktometr i fotoropter. Jeśli zamierzasz wykonywać pomiar krzywizny rogówki, musisz wyposażyć salon w keratometr.

Wyposażając salon optyczny musimy także pamiętać o stolikach okulistycznych, specjalnych regulowanych fotelach dla pacjentów oraz zestawie próbnych szkieł korekcyjnych.

Do zakresu usług świadczonych przez optyków należy także szlifowanie szkieł. Jeśli zdecydujemy się na samodzielnie wykonywanie tych prac, będziemy potrzebować szlifierki, frezarki, rowkarki, polerki oraz specjalistycznej wiertarki. Nowoczesne maszyny są dość drogie, dlatego warto rozważyć np. wynajem bądź wzięcie w leasing części wyposażenia.

Wygląd salonu ma znaczenie

Aranżując wnętrze naszego salonu, pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Projektanci wnętrz zalecają, że w miejscach takich jak salony optyczne należy postawić na dobre oświetlenie. Warto jest zrezygnować ze zbędnych dekoracji, które mogą męczyć wzrok. Powinniśmy postawić również na stonowane kolory ścian i meble oraz ekspozytory w minimalistycznym stylu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz