Materiał Partnera

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

Żeby prowadzić salon fryzjerski najpierw trzeba go odpowiednio zaaranżować i wyposażyć. Zależy nam aby nie tylko dobrze i funkcjonalnie pracowało się w tym miejscu, ale również chcemy, aby klient czuł się tutaj komfortowo i wyjątkowo. Wygląd salonu wpływa na opinię klienta i jest to pierwsza rzecz na jaką zwracamy uwagę. Jak zaaranżować wnętrze salonu fryzjerskiego, aby przykuwał wzrok i zachęcał klientów do wizyty w nim?

Pierwsze wrażenie klienta

To czy klient w ogóle zainteresuje się salonem i do niego wejście, zadecyduje wygląd tego miejsca już z zewnątrz, a później jego wnętrze, czyli kolorystyka ścian i mebli, fotele, lustra i inne. Dopiero później klient zwraca uwagę na sprzęt fryzjerski, a niektórzy na markę kosmetyków, jakich się używa. Bardzo ważna jest obsługa, charakter i temperament osób zatrudnionych w salonie, ponieważ wszystko może stracić na uroku, jeśli nie będzie miłej atmosfery.  Najważniejsze, aby zainteresować się klientem od razu po jego wejściu do fryzjera, dlatego istotne jest zorganizowanie małej recepcji.

Wybór mebli i sprzętu do salonu

Należy wybrać dobre jakościowo meble fryzjerskie, które są estetyczne, pięknie się prezentują, ale także wykonano je z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Obecnie fotele, myjnie fryzjerskie, konsolety oraz całe kolekcje mebli potrzebne do aranżacji, można znaleźć w jednym miejscu takim, jak Bemifryz-Bic Centrum zaopatrzenia fryzjerstwa. Warto zainwestować w dobry fotel dla klientów, ponieważ zdarza się, że zabiegi fryzjerskie trwają kilka godzin, więc klient musi czuć się komfortowo, co wpłynie na pozytywną ocenę tego miejsca. Również ułatwi to pracę fryzjera. Kolejny istotny element to konsoleta fryzjerska. W jej skład wchodzi zazwyczaj duże lustro stawiane naprzeciwko fotela, szafki ustawione po bokach oraz różne półki, schowki czy szuflady, w zależności od modelu. Warto zwrócić uwagę na dobre oświetlenie, najlepiej światłem naturalnym z dodatkiem tego sztucznego, tak aby widoczność szczegółów była wysoka. W każdym salonie znajduje się profesjonalna myjnia fryzjerska. Popularne są modele kompaktowe z wbudowanych fotelem lub bez niego. Prawdziwe zaskoczenia dla klienta to myjnia z funkcją relaksującego masażu wibracyjnego, który nie tylko rozluźnia, ale i wzmacnia cebulki włosów. W pracy fryzjera przydaje się obrotowy taboret z regulowaną wysokością i bez oparcia tzw. hoker.

Akcesoria fryzjera

Pracę z pewnością ułatwi tzw. wózek fryzjerki, gdyż wszystkie niezbędne produkty będą pod ręką. Składa się z otwartych i wysuwanych półek oraz zamkniętych szuflad. Zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego. Najwyższa półka na ogół posiada organizer, pozwalający na szybkie znajdywanie małych, przydatnych przedmiotów. Każdy fryzjer powinien posiadać profesjonalne nożyczki, wysokiej jakości grzebienie i szczotki, klipsy fryzjerskie, pelerynę oraz fartuch i inne. Najważniejsze, aby pracowało się wygodnie, a klient czuł się miło, komfortowo i profesjonalnie obsłużony.

Opracowanie:
Opole, Oleska 117
tel. 77 455 05 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz