Materiał Partnera

Jak wyleczyć trądzik skutecznie?

Jak wyleczyć trądzik skutecznie?

Zmagasz się z trądzikiem? Zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się uporczywego problemu? Zamiast stosować nieskuteczne kremy czy sięgać po domowe sposoby, lepiej od razu zastosować profesjonalną kurację. Z pomocą przychodzi dermatologia i medycyna estetyczna.

Poznaj przyczyny trądziku

Walka z trądzikiem jest skuteczna wtedy, gdy wycelowana jest przede wszystkim w przyczyny problemu. Działanie skoncentrowane na wyeliminowaniu objawów przynosi efekty tylko doraźnie, ponieważ kolejne zmiany trądzikowe pojawią się prędzej czy później. Dlatego tak ważne jest, by poznać powody powstawania trądziku.

Tutaj w dużej mierze rolę odgrywają bakterie, dla których pożywką jest nadmierne wydzielanie sebum. Dochodzi do tego, gdy gruczoły łojowe zaczynają pracować ze zwiększoną intensywnością, co prowadzi do zaczopowania ich ujść. W efekcie zaczynają rozwijać się bakterie, co skutkuje powstawaniem zaskórników i wyprysków.

Winę za złą pracę gruczołów łojowych ponoszą zarówno zawirowania hormonalne (dlatego trądzik jest częstą przypadłością nastolatków), jak również nieprawidłowa higiena twarzy (np. stosowanie środków oczyszczających na bazie alkoholu lub zawierających mydło). 

Dermatologia sposobem na trądzik

Chcąc zwalczyć trądzik skutecznie, warto zdać się na osiągnięcia w zakresie dermatologii. Lekarz, na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta, dobierze odpowiedni zestaw preparatów, które pozwolą wyleczyć trądzik. Wybór specyfików uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania dolegliwości. W wielu przypadkach doskonale sprawdza się leczenie miejscowe za pomocą maści z antybiotykami oraz substancjami o właściwościach keratolitycznych. Niekiedy koniecznością jest leczenie skojarzone. Celem kuracji jest nie tylko usunięcie wyprysków, ale głównie wyeliminowanie bakterii odpowiadających za trądzik oraz znormalizowanie pracy gruczołów łojowych. 

Możliwości dermatologii estetycznej w walce z trądzikiem

Warto wybrać się do gabinetu dermatologicznego i medycyny estetycznej, by skorzystać ze skutecznych zabiegów przeciwtrądzikowych. Są one zupełnie bezinwazyjne i pozwalają na uzupełnienie standardowej terapii. Oferta poszczególnych placówek medycyny estetycznej może się różnić. Dlatego warto odwiedzić kilka miejsc, w tym Gabinet Medycyny Estetycznej Dermatologii i Alergologii. Można tam nie tylko wyleczyć trądzik, ale i skorzystać z wielu innych zabiegów wpływających korzystnie na urodę. 

Jednym ze sposobów walki z wypryskami skórnymi są peelingi chemiczne. Wykorzystują one dobroczynne właściwości takich kwasów jak: pirogronowy, glikolowy, salicylowy, migdałowy. W zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej występują w wysokich stężeniach, by zapewnić maksymalny efekt leczniczy. Ich rolą jest złuszczenie martwych komórek naskórka oraz wyeliminowanie stanów zapalnych. Ponadto działają komedolitycznie (redukują zaskórniki), celując bezpośrednio w przyczynę powstawania trądziku. Zapobiegają tym samym blokowaniu się ujść gruczołów łojowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz