Materiał Partnera

Jak wykorzystać artykuły pasmanteryjne w kreatywny sposób?

Jak wykorzystać artykuły pasmanteryjne w kreatywny sposób?

Pasmanteria to nie tylko miejsce, w którym zaopatrujemy się w nici, igły i przedmioty niezbędne w szycia. Aktualnie artykuły pasmanteryjne to drobiazgi, które można wykorzystać w kreatywny sposób. W niepozornym sklepie znajdziemy ozdoby, za pomocą których wyczarujemy ozdoby do domu – bardziej i mniej skomplikowane.

Czym są artykuły pasmanteryjne, czyli co znajdziemy w pasmanterii?

Osoby zainteresowane tematyką krawiectwa z pewnością są częstymi gośćmi w pasmanteriach. Doskonale wiedzą, co mogą tam znaleźć, ale czy wiedzą też, w jaki inny sposób wykorzystać zakupione tam przedmioty?

W pasmanteriach znajdziemy wiele drobiazgów, które w ciekawy sposób możemy wykorzystać w swoim domu. Są to różnego rodzaju ozdobne tasiemki, kordonki, mulina, a także akcesoria niezbędne do ich wykorzystania, takie jak szydełka czy druty. W poszukiwaniu ciekawych zdobyczy warto odwiedzać internetowe sklepy, w których wybór artykułów pasmanteryjnych jest często szerszy, niż w stacjonarnych.

Do czego wykorzystać ozdobne taśmy?

Taśmy ozdobne wykorzystywane są najczęściej jako dodatki krawieckie. Ty możesz stworzyć z nich coś innego. Słyszałaś z pewnością o bullet journal, czyli dzienniku, w którym zapisuje się listy rzeczy do wykonania czy osiągnięcia w danym miesiącu. Tasiemki z pasmanterii możesz wykorzystać do ozdobienia takiego zeszytu. Wystarczy jedynie klej i odrobina kreatywności. Wstążki wyglądają też pięknie w roli ozdoby do włosów i opaski. Warto też wykorzystać je do przewiązywania zasłon. A jeśli znajdziesz w pasmanterii chwościki, zabierz je ze sobą i przyozdób nimi zasłony lub… nową torebkę. Z pewnością wyróżnisz się spośród innych oryginalnym dodatkiem i to własnoręcznie wykonanym.

Innym sposobem na wykorzystanie wstążki jest stworzenie z niej efektownych kwiatów. Do tego potrzeba odrobiny umiejętności manualnych. Aby wykonać różę z tasiemki, należy owinąć ją wokół długopisu lub patyczka w odpowiedni sposób. Efekt jest świetny, a stworzenie kwiatka zajmuje kilka chwil.

A może scrapbooking?

Sprawdź ofertę firmy Dobratex i znajdź coś ciekawego dla siebie. W pasmanterii mamy do wyboru wiele artykułów, które można wykorzystać w scrapbookingu. Jest to metoda ozdabiania albumów fotograficznych i samych zdjęć z użyciem papierów, kartonów czy wstążek. Choć pojęcie scrapbookingu jest o wiele szersze – tą techniką można wykonywać zaproszenia, plakaty, wizytówki, ozdabiać dzienniki, a zakres materiałów, które się do tego zadania nadadzą, jest ogromnie szeroki. Tak naprawdę to, co wykorzystasz, zależy tylko od Twojej wyobraźni. 

Opracowanie:
Zduńska Wola, Malinowa 10
tel. 43 823 90 86
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz