Materiał Partnera

Jak wykonuje się instalację systemu odwróconej osmozy?

Jak wykonuje się instalację systemu odwróconej osmozy?

Jakość wody użytkowej ma znaczenie nie tylko w codziennym życiu, ale również wielu gałęziach przemysłu. Stąd też wiele gospodarstw domowych lub przedsiębiorstw decyduje się na wykonanie instalacji systemu odwróconej osmozy, która pomaga w jej oczyszczeniu. Komponenty takich rozwiązań cechują się przede wszystkim niezawodnością oraz wysoką estetyką wykonania, a urządzenia są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta.

Do czego służy odwrócona osmoza?

Tego rodzaju proces filtracji wody wykorzystuje się nie tylko do jej oczyszczenia z bakterii, wirusów, azotanów i metali ciężkich, ale także do jej demineralizacji. To konieczne w takich miejscach jak laboratoria, szpitale lub myjnie samochodowej. Wodę pozbawioną minerałów i przefiltrowaną bez użycia środków chemicznych stosuje się również w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Docenia ją także branża gastronomiczna, gdyż przygotowane na jej bazie posiłki cechuje zdecydowanie lepszy smak, jak i aromat. Cały sekret rozwiązania leży bowiem w filtrach osmotycznych będących półprzepuszczalną membraną. Pod wpływem ciśnienia zanieczyszczona woda przepływa przez nie, a te zatrzymują wszelkie niepożądane składniki. Proces opiera się na zjawisku przepływu cieczy o dużym stężeniu do tego o mniejszym.

Z czego składa się instalacja?

Opisany wyżej przebieg odwróconej osmozy nie jest naturalny i wymaga montażu odpowiednich urządzeń, które pomogą uzyskać tego typu rezultat. Nowoczesne instalacje systemu odwróconej osmozy są wykonywane w systemie KAN-therm Inox, czyli rur oraz złączek z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Połączenia uszczelnia się dodatkowo kauczukowymi O-ringami i trójpunktowymi zaciskami typu „M”, co przekłada się na wieloletnie i bezawaryjne działanie komponentów. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest przede wszystkim szybki, łatwy montaż, a w efekcie wysoka estetyka wykonanej instalacji. Ponadto całość może funkcjonować w wysokim zakresie temperatur, tj. w przedziale -35 do +135 stopni Celsjusza i ciśnieniu do 16 bar. Co ważne, woda przepływająca przez rury systemu nie jest poddawana dużym oporom, a cała instalacja jest wytrzymała pod względem mechanicznym i nie stanowi zagrożenia pożarowego w trakcie montażu oraz eksploatacji.

Jak działa instalacja do odwróconej osmozy?

Funkcjonowanie systemu odbywa się przy pomocy sprawdzonych sterowników oraz umieszczonych w kompaktowej skrzynce przekaźników, styczników i kontrolerów. Ponadto integralną częścią są również przetworniki ciśnienia wraz z presostatami. Wszystkie podzespoły są produkowane przez uznanych producentów, a ich szeroka dostępność na rynku pozwala na ewentualną wymianę w razie problemów. Dostawcą rozwiązań w zakresie instalacji odwróconej osmozy jest firma Aqualine, znajdująca się w Ząbkach. Klient otrzymuje kompletne urządzenia wykonane zgodnie z jego potrzebami. Oferta obejmuje również montaż oraz wstępne przygotowanie wody z filtracją na węglu aktywnym i zmiękczania na żywicach jonowymiennych. W razie awarii instalacji specjaliści świadczą także usługi serwisowe.

Opracowanie:
Ząbki, Powstańców 60a lok. lok.303
tel. 537 304 204
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz