Materiał Partnera

Jak wykonać różnego rodzaju manicure?

Jak wykonać różnego rodzaju manicure?

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Istnieje wiele rodzajów manicure, możliwego do wykonania nawet samodzielnie w domu. Wbrew pozorom nie jest to czynność skomplikowana, ale wymaga trochę czasu i cierpliwości. Warto poświęcić uwagę swoim paznokciami i zadbać o nie, by były piękne i zdrowe. Na co należy zwrócić uwagę przy wykonywaniu manicure?

Manicure hybrydowy

Wykonanie manicure hybrydowego będzie możliwe po wyposażeniu się w kilka podstawowych narzędzi: lampę do utwardzania lakierów hybrydowych, lakier pokładowy czyli tak zwany hard base, kolorowy lakier hybrydowy, lakier nawierzchniowy – hard top, patyczki do odciągania skórek, pilnik, blok polerski, waciki i cleaner. Będąc już w posiadaniu takiego zestawu możemy przystąpić do wykonywania manicure hybrydowego. Najpierw usuwamy skórki i kształtujemy paznokcie pilnikiem, po czym polerujemy płytkę blokiem polerskim. Następnie przemywamy ją wacikiem nasączonym cleanerem. Po tych czynnościach możemy nałożyć lakier bazowy. Trzeba utwardzić go w lampie a potem pomalować paznokcie lakierem hybrydowym i także je utwardzić. Warto wykonać jeszcze drugą warstwę, dla wzmocnienia efektu. Po kolejnym utwardzeniu można nałożyć hard top i po raz ostatni użyć lampy hybrydowej. Na koniec paznokcie przemyć cleanerem.

Manicure japoński

Manicure japoński to sposób pielęgnacji paznokci, który skutecznie walczy z problemem ich łamliwości. Do jego wykonania potrzebna będzie specjalna pasta i puder oraz pilnik. W pierwszej kolejności należy zmatowić płytkę paznokcia za pomocą pilnika. Służy to otwarciu kanalików biegnących w jej głąb. Następnie przystępujemy do nanoszenia pasty na paznokcie, potem pudru. Jego zadaniem jest zatrzymanie nałożonej wcześniej pasty na płytce. Żeby manicure japoński dał zamierzony efekt należy stosować umiejętną technikę aplikacji pasty i pudru. W tym celu stosuje się polerki ze skóry jelonka – zielonej i różowej. Zielona jest przeznaczona do nakładania pasty, różowa – pudru. Istotne jest, aby jej ruchy były koliste i nie zmieniały kierunku nakładania.

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny jest bardzo łatwy w wykonaniu a jego zadaniem jest jednoczesne upiększanie i pielęgnacja paznokci. Przed przystąpieniem do jego aplikacji należy pozbyć się starego lakieru delikatnym zmywaczem. Później wykonujemy podobne czynności jak przy manicure hybrydowym, a więc usuwamy skórki i używamy pilnika do nadania odpowiedniego kształtu paznokciom. Warto zastosować także peeling na dłonie, w celu uzyskania efektu gładkości. Następnie powinniśmy odtłuścić płytkę paznokcia i nałożyć odżywkę. Po jej wyschnięciu paznokcie malujemy lakierem nawierzchniowym w wybranym przez siebie kolorze. Każda kobieta ceniąca swój wygląd powinna wykonywać manicure przynajmniej raz w tygodniu.

Manicure to sztuka ozdabiania i pielęgnacji paznokci, która nadaje kobiecie charakteru i elegancji. W gabinecie stylizacji paznokci Doris Nails & Beauty możemy liczyć na profesjonalne wykonywanie różnego rodzaju manicure.

Opracowanie:
Brzeg, Piastowska 20 lok. 4
tel. 692 887 057
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz