Materiał Partnera

Jak wykonać paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Jak wykonać paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Paznokcie hybrydowe to obecnie jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Swoją popularność zawdzięcza niesamowitej trwałości – dobrze wykonane hybrydy utrzymają się nawet przez kilka tygodni. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą prezentować się efektownie, ale jednocześnie zminimalizować czas potrzebny na pielęgnację dłoni.

Jak wykonać manicure hybrydowy – niezbędne akcesoria

Manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonać w zaciszu własnego domu, jednak większość kobiet decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. Akcesoria i produkty niezbędne do wykonania paznokci hybrydowych są ogólnodostępne, ale cena dobrego sprzętu jest dość wysoka, przez co większość kobiet woli umówić się na wizytę u stylistki paznokci. Odwiedzając profesjonalne salony kosmetyczne, takie jak Paznokieterka, można wykonać skomplikowane i czasochłonne zdobienia, które nie sposób byłoby odtworzyć we własnym domu. Samodzielne wykonanie manicure jest polecane, jeżeli preferujemy proste wzory, albo stawiamy na jednolitą kolorystykę.

Do zrobienia hybryd potrzebujemy: pilnika, bloku polerskiego, odtłuszczacza, primera, bazy, lakieru hybrydowego nawierzchniowego, przenośnej lampy UV oraz oliwki do skórek. Skompletowanie takiego zestawu jest dość kosztowne, niemniej to jednorazowy wydatek.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Pierwszym krokiem jest opiłowanie paznokci w preferowane przez nas kształt. Następnie odsuwamy lub wycinamy skórki i matowimy płytki paznokci, wykorzystując do tego celu blok polerski. Kolejnym krokiem jest przetarcie paznokci odtłuszczaczem, który oczyści paznokcie z pyłu i zanieczyszczeń. Aby dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię paznokcia, można nałożyć Primer. Na oczyszczoną płytkę paznokcia aplikujemy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV przez około minutę. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy lakieru i podobne utwardzenie w lampie przez około minutę. Podawany czas jest szacowany, ponieważ każdy producent podaję czas utwardzania w instrukcji obsługi. Po utwardzeniu koloru hybrydy należy nałożyć lakier nawierzchniowy, które utrwali hybrydę i nada jej olśniewający połysk. Kiedy już ostatnia warstwa jest nałożona, przemywamy płytkę paznokcia odtłuszczaczem i wcieramy oliwkę w skórki. Jeżeli zabieg został wykonany prawidłowo, kolor powinien utrzymać się przez kilka tygodni. Wszystko zależy od indywidualnego tempa rośnięcie paznokci i tego czy mamy chęć dokonywania częstych zmian koloru. Warto jednak pamiętać, że częste zmiany koloru i zdejmowanie lakieru mogą naruszyć strukturę paznokci.

Opracowanie:
Szczecinek, Władysława Bartoszewskiego 33
tel. 790 211 452
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz