Artykuł sponsorowany

Jak wygląda zabieg wstawienia implantu zębowego w prywatnej przychodni stomatologicznej Dentus?

Jak wygląda zabieg wstawienia implantu zębowego w prywatnej przychodni stomatologicznej Dentus?

Chcesz mieć piękny uśmiech i rozważasz wszczepienie implantów stomatologicznych, ale masz obawy dotyczące samego zabiegu i bólu? To bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jakie etapy obejmuje leczenie implantologiczne w zależności od wyboru implantów jednofazowych lub dwufazowych w prywatnej przychodni stomatologicznej Dentus. Ponadto zyskasz niezbędne informacje o tym, jak przygotować się do zabiegu i jak on przebiega.

Wszczepienie implantów zębowych jedno- i dwufazowych

Zabieg założenia implantów dentystycznych polega na rozwierceniu kości żuchwy lub szczęki i umieszczeniu w niej specjalnej śruby wykonanej najczęściej z tytanu lub cyrkonu. Cały wszczep stomatologiczny składa się z trzech głównych elementów, jak wspomniana śruba z materiału biozgodnego z organizmem człowieka, łącznika (umożliwiającego połączenie śruby z koroną), a także korony protetycznej, imitującej naturalne zęby. W zależności od wyboru implantów jednofazowych lub dwufazowych, zabieg wszczepienia implantów będzie miał inny przebieg.

Natychmiastowy piękny uśmiech można uzyskać przy wykorzystaniu techniki implantu „jednego dnia”, gdzie stosuje się jednofazowe wszczepy, które są montowane od razu po wkręceniu śruby w kość. Bardziej długotrwałe leczenie implantologiczne jest wymagane przy wyborze implantów dwufazowych gdzie po wkręceniu śrub czeka się z założeniem korony protetycznej do całkowitego ustabilizowania się śruby w kości i wygojenia rany. Jednakże metoda dwuetapowa jest częściej polecana ze względu na bardzo dobre tolerowanie przez pacjentów oraz bardzo rzadko występujące powikłania w postaci np. zapalenia dziąseł.

Przebieg zabiegu wszczepiania implantów zębów

Myśl o zabiegu wszczepienia implantów zębowych, który wiąże się z koniecznością dość poważnej ingerencji chirurgicznej, a co za tym idzie strach przed bólem, powoduje, ze wiele osób się wstrzymuje z decyzją o posiadaniu pięknego uśmiechu. Trzeba jednak powiedzieć, że nie ma się czego, bać, gdyż specjaliści z prywatnej przychodni stomatologicznej Dentus, prowadzonej przez Witolda Kozłowskiego, dokładają wszelkich starań oraz stosują znieczulenie miejscowe, co sprawia, że sam zabieg jest bezbolesny. Nie ma również powodów, aby bać się bólu pozabiegowego, gdyż bez problemu poradzą sobie z nim ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Należy jednak wiedzieć, że aby zdecydować się na zabieg wkręcenia implantów, to trzeba wykonać wszelkie niezbędne badania, dotyczące ogólnego stanu zdrowia, a także wykonanie zdjęcia RTG całej szczęki, aby lekarz stomatolog mógł indywidualnie dobrać odpowiednie wielkości implantów i sprawdzić, czy grubość kości jest właściwa i nie ma żadnych innych w stosunku do budowy szczęki przeciwskazań. Ponadto, przed decyzją o implantach, trzeba pousuwać zalegające w kości, np. korzenie zębowe. Przed zabiegiem specjalista przeprowadzi wywiad lekarski, w który trzeba poinformować o schorzeniach przewlekłych i wszystkich przyjmowanych na stałe lekach. Ponadto, nie należy spożywać alkoholu, ani leków rozrzedzających krew.

Proces implantacji przeprowadzany w prywatnej przychodni stomatologicznej Dentus z Żyrardowa w województwie mazowieckim, obywa się w kilku etapach. Po podaniu znieczulenia, lekarz przecina dziąsło, nawierca mały otwór w kości, dokładnie mocuje wszczep, a na koniec zamyka pole operacyjne. Następnie konieczny jest okres oczekiwania i przez kilka miesięcy od zabiegu, wszczep zrasta się z kością. Po wygojeniu rany można z powodzeniem umieścić na implantach łączniki i dokładnie dopasować koronę protetyczną, która będzie zbliżona jak najbardziej do wyglądu naturalnego uzębienia. Niezwykle ważne jest, aby pacjent poddający się implementacji miał skończone 25 lat, gdyż w tym okresie szczęka uzyskuje swój stateczny kształt. Na koniec warto wiedzieć, że przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby kości, dziąseł, cukrzyca, a także nowotwory. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz