Jak wygląda ugryzienie komara?

Jak wygląda ugryzienie komara?

Komary potrafią uprzykrzyć nam życie. Nie dość, że meczą nas denerwującym bzyczeniem, to gryzą. Warto wiedzieć  jak poradzić sobie z ugryzieniem. Przeczytaj, jak wygląda ślad po ukąszeniu komara i czym różni się od ukąszenia meszki. Dowiedz się, co stosować na swędzące ukąszenie i jak najszybciej pozbyć się małoestetycznych i swędzących ran.

Ślad po ukąszeniu komara

Ugryzienie komara powoduje stan zapalny skóry. Pojawia się rumień oraz obrzęk w postaci bąbla. Zmianom skórnym towarzyszą ból, pieczenie oraz swędzenie. Tego typu rany goją się różnie. Ślad po ugryzieniu komara może zniknąć po dwóch dniach. Niestety istnieją sytuacje, w których swędząca rana pozostaje na skórze dłużej. Warto wtedy zainwestować w różnego typu środki, aby przyspieszyć proces gojenia się rany. Lepiej nie zaniedbywać śladów po ukąszeniu i wspomóc organizm dostępnymi środkami, które przyspieszą regeneracje naskórka.

Co stosować na ugryzienie komara?

Rozwiązań jest wiele. Warto wypróbować domowe sposoby. Leczenie stanów zapalnych skóry wspomaga wapno. Można je kupić w aptece lub w większym sklepie. Występuje w postaci tabletek, które wrzuca się do wody. Musujący napój zadziała od wewnątrz. Wapno zmniejsza odczyny alergiczne.

Kolejny domowy sposób to aloes. Oczyści on skórę i zmniejszy podrażnienie. Jeżeli chcemy szybko pozbyć się śladu po ugryzieniu, powinniśmy zastosować go na skórę. Domowe sposoby się sprawdzają. Można jednak iść do apteki i zakupić specjalne żele, dzięki którym nasza rana zniknie szybciej i nie będziemy musieli się męczyć.

Jeżeli w naszym ogrodzie pojawi się duża liczba komarów, możemy zgłosić się do specjalistów, którzy pomogą nam zwalczyć problem. Możliwa jest usługa odkomarzania terenów otwartych.

Co na komary dla niemowlaka?

Im mniejsze dziecko, tym gorzej będzie znosić ukąszenie. Pamiętajmy, że nie każdy preparat będzie odpowiedni dla niemowlaka. Skóra niemowlaka jest delikatna. Jeżeli dojdzie do ukąszenia, skórę w tym miejscu warto przemyć ciepłą wodą z mydłem.

Starajmy się jednak unikać takich sytuacji. Starajmy się unikać komarów. Warto latem zawiesić moskitierę nad łóżeczkiem niemowlaka. Ukąszenia nie są  komfortowe dla dziecka i mogą spowodować jego płacz.

Pamiętajmy jednak, żeby nie aplikować środków zapobiegających atakowi komara bezpośrednio na skórę. Lepiej popryskać tymi środkami ubranka dziecka. Zawsze należy sprawdzić przed użyciem czy produkt jest przeznaczony także dla niemowlaka.

Ugryzienie komara a ugryzienie meszki – różnice

Latem mogą zaatakować nas różne owady. Warto odróżniać ukąszenia. Jeżeli nasza rana to krwawiący ślad, wokół której kształtuje się obrzęk, może oznaczać to, że zostaliśmy zaatakowani przez meszki – przeczytaj, jak wygląda ugryzienie meszki.

Ważne, abyśmy rozpoznali winowajcę, ponieważ ukąszenie meszki jest o wiele bardziej problematyczne niż ukąszenie komara – polega ono bowiem na innych mechanizmach. Może także doprowadzić do niebezpiecznych uczuleń. Dlatego też, jeżeli podejrzewamy, że ugryzł nas meszek, obserwujmy bacznie ciało i jego reakcje. W razie niepokojących objawów warto udać się do lekarza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz