Materiał Partnera

Jak wygląda transport towarów w Polsce? Poznaj najpowszechniejsze środki.

Jak wygląda transport towarów w Polsce? Poznaj najpowszechniejsze środki.

Transport towarów w Polsce odbywa się różnymi metodami. Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych z pewnością należy transport samochodowy. Według statystyk odpowiada on nawet za połowę prac transportowych, odbywających się na terenie kraju. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne?  Czym wyróżnia się transport samochodowy?

Transport samochodowy

Jest to zdecydowany lider, jeżeli chodzi o usługi transportowe na terenie kraju. Korzystają z niego osoby prywatne oraz większe przedsiębiorstwa. W ostatnich latach sieć dróg i autostrad w Polsce zdecydowanie się powiększyła, co sprawia że samochodowy transport towarów stał się szeroko dostępny. Widok pojazdu ciężarowego w trasie ,czy też mniejszych aut przewoźników ,to chleb powszedni. Z tego rodzaju przewozu korzystają spółki skarbu państwa jak np. Poczta Polska oraz firmy transportowe takie jak np. DS-Emanuele, które oferują swoje usługi klientom. Przewóz towarów odbywa się zazwyczaj w sposób szybki i bezpieczny. Dodatkowo samochodowy transport towarowy jest też jedną z tańszych opcji. Pan Daniel Szczepański, właściciel firmy DS-Emanuele, nie narzeka na brak pracy. Każdego dnia otrzymuje nowe zlecenia na krajowy transport paczek, przesyłek czy różnego rodzaju ładunków. Klienci doceniają wysoką jakość usług oraz ich terminowość.  Samochodowy transport towarów nie traci na popularności. Nic nie wskazuje na to, by w przyszłości miało się to zmienić.

Transport kolejowy

Wykorzystuje się go zazwyczaj do przewozu towarów o dużych gabarytach, mimo to nie jest on w Polsce szczególnie popularny. Z pewnością ma na to wpływ uboga i przestarzała infrastruktura kolejowa. Pociągi nie są w stanie dotrzeć do każdego miejsca w kraju, co jest dużym ograniczeniem dla transportu tego rodzaju. Budowa nowych linii jest z kolei bardzo kosztowna, a sam towar często narażony na kradzieże.

Transport lotniczy

Porty lotnicze w Polsce znajdują się tylko w kilku największych miastach. Ma to znaczny wpływ na powszechność tego rodzaju transportu. Możliwości ładunkowe samolotów też są mocno ograniczone, dlatego też wymagane jest, aby każda przesyłka spełniała określone przez przewoźnika normy. Dużą zaletą transportu lotniczego jest jego szybkość, niestety jest on też bardzo drogi.

Transport morski

Zapewnia on przede wszystkim stałą wymianę handlową naszego kraju z innymi państwami. Jego dużą zaletą jest daleki zasięg, ogromna ładowność oraz możliwość przewozu różnego typu towarów. Jest to też dosyć powolny rodzaj transportu, niejednokrotnie wymagający przeładunków.

Opracowanie:
Tuczempy, Jana Pawła II 17
tel. 791 279 679
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz