Artykuł sponsorowany

Jak wygląda przegląd i konserwacja dźwigów?

Jak wygląda przegląd i konserwacja dźwigów?

Dźwigi są urządzeniami,  które umożliwiają szybkie i bezpieczne podnoszenie ładunków, ale też przewożenie osób i towarów w specjalnych kabinach i na platformach. Urządzenia są zaawansowane technologicznie i produkowane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu działają bezawaryjnie, a korzystanie z nich zapewnia komfort podróżowania. Windy są przede wszystkim ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Nowoczesne windy w budynkach.

Windy w wieżowcach i blokach mających 5 kondygnacji montowane były w czasach PRL – u. Nie są więc niczym nowym. Nowością natomiast jest sama technologia wykonania i działania. Dawne windy zacinały się, ponieważ zaniedbywano  konserwację urządzeń. Jeśli dźwig był uszkodzony, winda była nieczynna. Dziś zmieniły się same urządzenia. Wykonywane są z najwyższej klasy materiałów i komponentów, więc nieporównywalny jest komfort użytkowania. Nowoczesne windy przystosowywane są do obsługi osób niepełnosprawnych i starszych, które bez problemu mogą się przemieszczać. Zmiany nastąpiły nie tylko w technologii, ale też w możliwości montażu. Dziś dźwigi spotykamy nie tylko w wieżowcach, ale także w budynkach mieszkalnych o niższych kondygnacjach, ponieważ podnoszą prestiż obiektu.

Montaż wind w obiektach.

Dźwigi w szpitalach istniały od lat, jednak dzisiejsze urządzenia są bardziej funkcjonale i niezawodne. Przewożenie chorych leżących na łóżkach czy transport sprzętu medycznego, pościeli, odzieży, umożliwia sprawna winda. Korzystają z niej  z resztą także pracownicy placówki i pacjenci.  Dziś urządzenia instalowane są także w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych; urzędach, biurowcach i wielu innych obiektach. Podróżowanie windą musi być przede wszystkim  bezpieczne. W tym celu dźwigi poddawane są stałym konserwacjom i kontrolom. Czynności mają na celu wykrycie nawet drobnych usterek, które spowodowałyby awarię urządzeń. Każda konserwacja obejmuje regulację i smarowanie elementów. Serwisem i naprawą dźwigów zajmuje się Zakład usług dźwigowych Maciej Strąk w Warszawie. Zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy podejmują się każdego zadania. W razie awarii firma naprawi wadliwie działającą platformę. Pracuje na najlepszych urządzeniach oraz sprzętach.

Serwis i kontrola dźwigów.

Zakład usług dźwigowych Maciej Strąk cieszący się uznaniem i doskonałą renomą, serwisuje: windy towarowe, wózki widłowe, wciągarki, suwnice i podnośniki dźwigowe. Dźwigi osobowe i towarowe muszą przechodzić stałe kontrole, ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu korzystanie z urządzeń nie naraża życia użytkowników. Poza tym regularne konserwacje redukują koszty, zapobiegają drogim naprawom. Jak wiemy, nawet drobna usterka może doprowadzić do poważnej awarii urządzenia. Z resztą nawet gdybyśmy chcieli zaniechać przeglądu, to nie ma takiej możliwości, gdyż jest on obowiązkowy. Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. określa  terminy przeglądów. Każdy dźwig przynajmniej raz w miesiącu, ma być poddawany przeglądom technicznym, które przeprowadza specjalista z uprawnieniami.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz