Artykuł sponsorowany

Jak wygląda profesjonalna opieka nad starszymi osobami? Dom Opieki Modrzew

Jak wygląda profesjonalna opieka nad starszymi osobami? Dom Opieki Modrzew

Jesień życia jest nieuchronna. Wraz z biegiem lat osoby starsze potrzebują coraz większej opieki, która zapewni im godne życie. Profesjonalna opieka medyczna, pełnowartościowe posiłki, aktywność fizyczna i intelektualna dopasowana do wieku i potrzeb, towarzystwo innych osób to zaledwie część rzeczy, których potrzebują osoby starsze. Specjalistami w zaspokojeniu tych potrzeb są prywatne domy opieki, takie jak dom opieki Modrzew w Morągu.

Opieka nad starszymi osobami

Opieka nad takimi osobami wymaga przede wszystkim zrozumienia zmian, które zachodzą w ciele i duszy człowieka wraz z upływem lat. Starsze osoby zmagają się z licznymi trudnymi kwestiami. Jedną z nich jest stopniowa utrata sprawności fizycznej oraz choroby. Starsze osoby potrzebują nie tylko pomocy w codziennych czynnościach i przyjmowaniu leków, ale także zrozumienia zmian zachodzących w sferze emocjonalnej.

Innym niezwykle częstym problemem jest osób starszych jest samotność. Młodsi członkowie rodzinie są zwykle zajęci pracą i innymi codziennymi obowiązkami. Weekendowe wizyty dziadków lub starszych rodziców są zwykle niewystarczające, by zaspokoić potrzebę kontaktu z innymi ludźmi. Prywatny dom spokojnej starości w Morągu rozumie te oraz inne potrzeby i oferuje opiekę na najwyższym poziomie.

Oferta domu spokojnej starości

Dobry dom spokojnej starości powinien rozumieć potrzeby osób starszych oraz profesjonalnie je realizować. Absolutnie niezbędnymi elementami zapewniającymi godne życie są czyste pokoje, pełnowartościowe posiłki i opieka lekarska. Jednak to nie wszystko, aby jesień życia była szczęśliwa na tyle, na ile to możliwe. Czynnikiem poprawiającym zdrowie (i eliminującym monotonię dnia codziennego) jest aktywność fizyczna i intelektualna. Dom opieki powinien mieć w stałym harmonogramie terapię zajęciową oraz możliwość aktywności na świeżym powietrzu. Spacery po lesie lub ogrodzie nie tylko umilą czas wolny, lecz i zapewnią potrzebę kontaktu z naturą. Piękne otoczenie ośrodka jest kolejną ogromną zaletą dobrego domu opieki.

Jak znaleźć profesjonalny dom seniora?

Wybór odpowiedniego ośrodka dla bliskiej osoby jest niełatwym zadaniem. Aby zapewnić fachową opiekę, dom opieki powinien spełnić szereg wymogów takich jak:

  • profesjonalna i doświadczona kadra,

  • odpowiednie warunki w samym ośrodku,

  • otwartość na wizyty w dowolnych godzinach,

  • aktywizacja osób starszych,

  • możliwość rozwoju dotychczasowych zainteresowań,

  • tolerancja religijna.

Te wszystkie wymagania spełnia prywatny dom opieki Modrzew, który działa nieprzerwanie od 1994 roku. Wieloletnie doświadczenie pozwala na profesjonalną opiekę nad osobami starszymi oraz tymi, którzy potrzebują całodobowej opieki ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.

Pobyt dzienny i całodobowy oraz pobyt czasowy

Dom opieki Modrzew proponuje seniorom pobyt stały i czasowy. Dzienny lub dobowy pobyt w placówce to opieka wykwalifikowanej kadry, która z pasją realizuje potrzeby podopiecznych. Przy wyborze pobytu czasowego seniorzy mogą liczyć na profesjonalną rehabilitację przeprowadzają przez specjalistów, co przyczyni się do poprawy sprawności ruchowej i intelektualnej także po przebytych chorobach i urazach.

Opieka dzienna to z kolei pobyty obejmujące 8-10 godzin, w trakcie których podopieczni mają możliwość udziału w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych, jak muzykoterapia czy zajęcia plastyczne. Placówka spełnia wszelkie restrykcyjne normy i wymogi oraz zapewnia opiekę pielęgniarską i dostęp do lekarza. Dom opieki Modrzew jest więc doskonałym wyborem zarówno na pobyt stały, czasowy, jak i dzienny.

Terapia zajęciowa dla seniorów

Prywatny dom opieki Modrzew to wykwalifikowani specjaliści, którzy prowadzą także terapię zajęciową dla osób starszych. W placówce można skorzystać z terapii ruchowej, intelektualnej i manualnej. Eksperci wyjaśniają, że taka forma zajęć sprzyja integracji z innymi seniorami oraz daje możliwość rozwoju i odkrywania nowych pasji.

Zajęcia prowadzone są w grupach, należy do nich w szczególności muzykoterapia, choreoterapia oraz zajęcia na świeżym powietrzu. Ponadto podopieczni mogą skorzystać z zajęć takich jak tkactwo czy wikliniarstwo. Regularne uczestnictwo w terapii zajęciowej może pomóc seniorom w poprawie samopoczucia i stanu psychicznego, co z kolei może przyczynić się do poprawy jakości ich życia.

Terapia zajęciowa może pomóc także w zachowaniu i poprawie funkcji poznawczych, takich jak pamięć, koncentracja i myślenie abstrakcyjne. To także duży krok w kierunku utrzymania osób starszych w poczuciu niezależności, który umożliwia im kontynuowanie codziennych czynności, nawet w przypadku chorób i ograniczeń związanych z wiekiem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz