Materiał Partnera

Jak wygląda pierwsza wizyta u dentysty w gabinecie El-Dent w Zamościu?

Jak wygląda pierwsza wizyta u dentysty w gabinecie El-Dent w Zamościu?

Pierwsza wizyta u dentysty jest dla wielu osób stresującym doświadczeniem niezależnie od wieku. Nerwy i strach wynikają zazwyczaj z obawy przed czymś nowym i nieznanym, co wydaje nam się nieprzyjemne. Dlatego właśnie warto zapoznać się z przebiegiem takiej wizyty w gabinecie stomatologicznym przed pójściem do lekarza. Czego można się spodziewać na pierwszym spotkaniu z dentystą? Co robi stomatolog na pierwszej wizycie?

Pierwszy przegląd dentystyczny

Odwiedzając gabinet dentystyczny pierwszy raz, powinniśmy spodziewać się tego samego, co u innych specjalistów. Na początku pacjent wypełnia ankietę dotyczącą stanu zdrowia, a następnie jest kierowany do konkretnego lekarza. Stomatolog zapoznaje się z dokumentami, a potem przeprowadza szczegółowy wywiad. O ile pacjent nie przychodzi do El-Dent NZOZ Elżbieta Kornet z konkretnym problemem – bólem, opuchlizną lub innymi dolegliwościami – dentysta wykonuje jedynie kontrolne badanie jamy ustnej. Wykonuje też zdjęcie jamy ustnej. Po badaniu specjalista określa potrzeby lecznicze pacjenta na podstawie stanu jego uzębienia. W opracowanym przez stomatologa El-Dent planie znajduje się też kosztorys i kolejność wykonywanych zabiegów i procedur. Jeśli to konieczne, dentysta kieruje pacjenta również do innych specjalistów, na przykład protetyka, chirurga czy implantologa.

Na pierwszej wizycie u stomatologa pacjent otrzymuje też dokładną instrukcję higieny jamy ustnej. Lekarz przedstawia wykryte problemy zdrowotne i dostępne metody ich leczenia. Może zaproponować zabiegi z zakresu profilaktyki, stomatologii zachowawczej czy stomatologii estetycznej.  Na koniec ustalany jest termin kolejnej wizyty, a pacjent reguluje należności. Pierwsza wizyta u dentysty ma więc na celu ogólną ocenę stanu jamy ustnej i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

Przygotowanie do wizyty u stomatologa

Pacjent, który wie, co go czeka na pierwszej wizycie u dentysty, jest spokojniejszy i może udzielić dokładniejszych informacji na temat swojego zdrowia. Dlatego przed pójściem do stomatologa El-Dent w Zamościu warto przygotować wszystkie medyczne informacje na swój temat. Dentysta zajmuje się jamą ustną, ale na funkcjonowanie zębów i dziąseł mają wpływ również inne organy i układy w organizmie. Dla specjalisty ważna będzie historia chorób, a szczególnie IZW, refluksu, zakrzepicy czy stanów zapalnych w jamie ustnej oraz przyjmowane w związku ze schorzeniami leki. Istotną informacją jest też ciąża. O inne szczegóły dotyczące przygotowania do wizyty należy zapytać bezpośrednio w ośrodku El-Dent. Specjaliści poinformują pacjenta o odpowiednich krokach w zależności od problemu, z jakim zgłasza się on do stomatologa.

Opracowanie:
Zamość, Szwedzka 15
tel. 84 639 48 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz