Materiał Partnera

Jak wygląda kurs w szkole nauki jazdy?

Jak wygląda kurs w szkole nauki jazdy?

Kurs na prawo jazdy to dla młodych ludzi klucz do dorosłości. Możliwość jazdy samochodem daje poczucie wolności i wygodę. Droga do zdobycia prawa jazdy w zależności od wybranej kategorii może się prezentować nieco inaczej, ale każdy przyszły kierowca musi mieć opanowaną teorię i praktykę jazdy autem. Jak wygląda kurs i jakich formalności musi dopełnić kandydat?

Nauka jazdy kat. B

Najbardziej popularna kategoria prawa jazdy to kat. B. Umożliwia poruszanie się samochodami osobowymi o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 ton, z wyłączeniem autobusu oraz motocykla.

Kandydat powinien mieć ukończone 18 lat. Przed kursem należy utworzyć profil kandydata na kierowcę. W tym celu trzeba dostarczyć do Starostwa:

  • wniosek o wydanie prawa jazdy,
  • orzeczenie lekarskie, które potwierdza brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami,
  • aktualną i kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.

Kurs odbywa się w ośrodku szkolenia kierowców i obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin praktyki – jazdy samochodem na placu manewrowym i w ruchu miejskim. Po kursie odbywa się egzamin wewnętrzny, a po jego zdaniu egzamin państwowy składający się z części teoretycznej i praktycznej. W przypadku, gdy kursant potrzebuje dodatkowych godzin, może wykupić jazdy doszkalające.Kurs na prawo jazdy A1

Prawo jazdy kategorii A1 można uzyskać w wieku 16 lat. Uprawnia do poruszania się motocyklem do 125 cm3. Kwestie formalne w urzędzie wyglądają tak jak w przypadku kategorii B, a gdy kandydat jest niepełnoletni, trzeba dostarczyć także zgodę rodzica. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin praktyki. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin na prawo jazdy. Po zakończeniu obu części odbywa się egzamin wewnętrzny w szkole nauki jazdy, a następnie – egzamin państwowy obejmujący dwie części: teorię i praktykę.

Kurs na prawo jazdy A2

Jest to kurs na motor o mocy nieprzekraczającej 35 kW, na który można zapisać się w wieku 18 lat. Tu również należy dopilnować formalności w urzędzie i utworzyć profil kandydata na kierowcę. Sam kurs na prawo jazdy: teoria i praktyka obejmuje odpowiednio 30 oraz 20 godzin. Można również rozszerzyć kurs na prawo jazdy poprzez dodatkowe godziny nauki do wykupienia w szkole. Jeśli robisz kurs na prawo jazdy w Piekarach Śląskich, sprawdź ośrodek kierowców Alabama.

Tani kurs na prawo jazdy?

Tanie prawo jazdy? Kurs to koszt około 1700 zł, choć jego cena różni się w zależności od ośrodka i kategorii; najniższą cenę zapłacisz za kategorię A1. Jeśli zależy Ci, aby nauka jazdy przebiegła tanio, niektóre ośrodki dają możliwość rozłożenia kwoty na raty. 

Jak wybrać szkołę jazdy?

Na rynku funkcjonuje wiele szkół jazdy. Jak wybrać najlepszą tzn. taką, która nie tylko uczy pod egzamin, wykonuje jazdy tzw. drogami egzaminacyjnymi a na placu manewrowym i nauce parkowania uczy ile razy skręcić kierownicą? Dzisiaj w dobie szybko rozwijającej się motoryzacji - potrzeba czegoś więcej. Trzeba nauczyć kursanta myśleć, podejmować szybkie i dobre decyzje nie zapominając o bardzo dobrej technice jazdy i dbałości o stosowanie przepisów ruchu drogowego.

Często instruktorzy z długim stażem uczą jazdy szablonowo, zapominając o postępie. Nowy ośrodek w Piekarach Śląskich OSK ALABAMA prowadzony przez magistra inżyniera transportu gwarantuje innowacyjne formy szkolenia polegające na doświadczeniu i indywidualnym podejściu do osoby szkolonej. Świadomy na drodze, w drodze do sukcesu!


Opracowanie:
Piekary Śląskie, gen. Ziętka 15 lok. 26
tel. 512 316 933
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz