Artykuł sponsorowany

Jak wygląda kompleksowe badanie wysokościowe?

Jak wygląda kompleksowe badanie wysokościowe?

Badanie wysokościowe przeprowadzane w poradni medycyny pracy składa się z kilku elementów. Jego zrealizowanie jest konieczne do rozpoczęcia pracy w trudnych warunkach, pozwala bowiem wykluczyć istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonywania zadań na wysokościach. Jest ono wymagane najczęściej w przypadku pracowników budowlanych, jednak nie tylko. Jak konkretnie przebiega?

Doskonały wzrok

Jako pracę na wysokości określa się działanie na stanowisku znajdującym się zaledwie powyżej 1 m od podłoża. Wraz ze zwiększaniem wysokości, bardziej restrykcyjne stają się wymagania względem pracownika. W ramach kompleksowych badań wysokościowych musi on przede wszystkim odwiedzić okulistę. W tym celu warto udać się do poradni medycyny pracy, która zapewnia pełne wsparcie w zakresie realizacji takiego badania. Dzięki właściwej ilości specjalistycznych gabinetów możliwe jest szybkie uzyskanie pożądanego orzeczenia.

Badanie okulistyczne niezbędne jest z powodu warunków, jakie panują na sporych wysokościach. Niedopuszczalne jest bowiem stosowanie konwencjonalnych okularów korekcyjnych, których utrata na wysokości może być niebezpieczna dla pracownika. Wymaga się od niego także właściwego rozpoznawania barw. Badanie okulistyczne ujawnia ewentualne wady wzroku i pozwala dopasować środki zapewniające ich skorygowanie w taki sposób, by gwarantowały bezpieczeństwo w trudnych warunkach. Specjalista zbada też ruchomość gałek ocznych – również i ten parametr musi być w określonych normach.

Kompleksowe badanie

Oprócz badania okulistycznego praca na wysokości wymaga także sprawności pod względem laryngologicznym. Z tego powodu kompleksowe badanie wysokościowe to również konsultacje laryngologiczne, ale też badania laboratoryjne. Wykona je Centrum Medycyny Pracy Hipokrates, oferując swoim klientom pełen profesjonalizm oraz możliwość szybkiego wykonania kompletu konsultacji wchodzących w zakres badania wysokościowego. Należy jednak pamiętać, że sprawdzenie poziomu glukozy we krwi wymaga rozpoczęcia kontroli na czczo.

Kompleksowe badanie wysokościowe to też niezbędne konsultacje neurologiczne. Dopiero po przeprowadzeniu pełnej kontroli pracownik – jeśli jest zdrowy i nie występują przeciwwskazania do pracy na wysokościach – otrzymuje stosowne orzeczenie od lekarza uprawnionego do realizacji badań profilaktycznych. Warto w tym zakresie postawić na renomowaną poradnię medycyny pracy. Umożliwi to szybkie wykonanie niezbędnych badań i przede wszystkim ich kompleksową realizację w jednym miejscu, co jest rozwiązaniem z pewnością niezwykle komfortowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz