Artykuł sponsorowany

Jak wygląda dystrybucja gazów płynnych?

Jak wygląda dystrybucja gazów płynnych?

Gazy płynne mają szerokie zastosowanie. Są powszechnie stosowane chociażby do zasilania pojazdów wyposażonych w specjalne instalacje, co obniża koszty ich eksploatacji. Propan, butan, propan-propylen czy propan-butan to najpopularniejsze mieszanki wykorzystywane przez stacje paliw, ale również inwestorów ogrzewających budynki z wykorzystaniem takich gazów. Jak wygląda ich dystrybucja?

Gdzie można nabyć hurtowo gaz płynny?

Z usług firm zajmujących się sprzedażą hurtową gazów płynnych korzysta wiele podmiotów działających w różnych branżach. Są to zarówno zarządcy nieruchomości, jak i właściciele obiektów przemysłowych, wspomnianych już stacji paliw czy zakładów produkcyjnych. Konieczność regularnych dostaw gazu płynnego wymusza nawiązanie stałej współpracy z przedsiębiorstwem, które posiada koncesję na obrót paliwami oraz ich magazynowanie. Atutem takich firm jest również szeroki asortyment gazów płynnych i atrakcyjne ceny.

Glob Terminal Sp. z o.o. to dostawca zajmujący się sprzedażą hurtową gazów płynnych w różnej postaci. Firma ta oprócz wspomnianych koncesji dysponuje też rozbudowaną siecią relacji biznesowych ze sprawdzonymi rafinerami. Dzięki temu odbiorca ma pewność, że wybrane przez niego paliwo jest wysokiej jakości, a jego parametry nie odbiegają od deklarowanych przez dostawcę. Przy wyborze odpowiedniej firmy zajmującej się sprzedażą hurtową gazów płynnych należy zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii z tym związanych – jak natomiast wygląda sam proces dystrybucji takich paliw?

Magazynowanie, przeładunek i dystrybucja gazów płynnych

Paliwa takie jak propan, butan czy izobutan, muszą być przechowywane w sposób przede wszystkim bezpieczny, zapewniający utrzymanie parametrów gazów. Gwarantuje to magazynowanie w specjalnych zbiornikach, z których następnie gaz trafia do autocystern czy cystern kolejowych. Przeładunek paliw tego typu odbywa się również w relacji bezpośredniej między wspomnianymi cysternami kolejowymi. Spore możliwości w tym zakresie ułatwiają dystrybucję gazów płynnych.

Dzięki temu paliwa są bowiem w krótkim czasie przeładowywane do odpowiednich zbiorników, mobilnych bądź stacjonarnych, by następnie trafić do ostatecznego odbiorcy. Cały proces wymaga sporego zaplecza logistycznego i technologicznego. Jeśli firma zajmująca się sprzedażą hurtową gazów płynnych gwarantuje nie tylko wysoką jakość produktu, ale też szereg usług w zakresie jego dystrybucji, to z pewnością będzie to dobre rozwiązanie także dla klientów zgłaszających duże zapotrzebowanie na propan, butan, izobutan czy propan-butan.

Opracowanie:
Białystok, al. 1000-Lecia Państwa Polskiego 4
tel. 85 653 91 85
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać