Materiał Partnera

Jak wybrać zespół na wesele?

Jak wybrać zespół na wesele?
Organizowanie wesela nie jest proste. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach i dokonywać trudnych wyborów. Jednym z nich jest wybór oprawy muzycznej wesela. W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, czy chcemy DJ-a, czy zespół muzyczny. Dla niektórych wybór ten jest prosty, lecz to dopiero początek drogi. Po odpowiedzeniu sobie na powyższe pytanie, należy wybrać odpowiedniego prowadzącego.

Zespół, czy DJ?

Odpowiadając na to pytanie, w pierwszej kolejności powinniśmy określić potrzeby, gusta muzyczne, a nawet wielkość sali. Przy skromnym weselu, w małej sali, może nie być odpowiednio dużo miejsca, aby zmieścić zespół i mieć jeszcze miejsce na tańce. Jest to pierwsze kryterium, które może w praktyce odpowiedzieć na powyższe pytanie. Jeśli wielkość Sali nie stanowi problemu, należy się zastanowić nad muzyką, jaką lubimy. Czy wolimy, gdy na weselu jest grana muzyka na żywo, czy wręcz odwrotnie? Wiele osób podczas swojego święta lubi i chce słyszeć oryginalne wykonania utworów. Na tym etapie repertuar nie powinien mieć dużego znaczenia, ponieważ zarówno jedna, jak i druga strona powinna zagrać piosenki, które sobie zażyczy para młoda. Zarówno jedna, jak i druga strona może grać, bądź nie grać (w zależności od upodobań) wybranych rodzajów muzyki, wybranych artystów. Różnicę z pewnością robi cena. Nie powinno nikogo dziwić, że za zespół będzie trzeba zapłacić więcej. Jest to dość oczywiste, zwracając uwagę przynajmniej na ilość osób w zespole. Trzeba jednak pamiętać też, za co płacimy. Profesjonalny zespół muzyczny, który dobrze poprowadzi wesele, jest na wagę złota. Tego typu zespołem jest Duo Cafe.

Jak wybrać dobry zespół weselny?

Wybierając zespół na wesele, warto pierwszej kolejności ustalić budżet, jaki chcemy na to przeznaczyć. Oczywiście jest to zależne od jakości świadczonych usług przez zespół, a także ilość muzyków. Drugim kryterium, bez wątpienia jest repertuar. Każdy chce się bawić do muzyki, którą lubi. Fan rocka nie wybierze więc zespołu, którego repertuar w głównej mierze składa się z piosenek disco polo. Znając repertuar zespołu, warto sprawdzić, jak wykonują go na żywo. Zespoły weselne często wstawiają nagrania ze swoim wykonaniem konkretnych utworów. Warto dobrze sprawdzić zespół pod tym kontem, żeby nie sprawić sobie przykrej niespodzianki weselnej. W przypadku, gdy para młoda planuje oczepiny, warto sprawdzić, jak będą one prowadzone oraz jakie zabawy wodzirej ma w zanadrzu. Te wszystkie pytania powinny pomóc nam w odpowiednim wyborze zespołu, którego muzyka i gry powinny dostarczyć wszystkim gościom dużo rozrywki zarówno podczas tańców, jak i samych oczepin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz