Materiał Partnera

Jak wybrać ubezpieczenie OC dopasowane do naszych potrzeb? Poradnik

Jak wybrać ubezpieczenie OC dopasowane do naszych potrzeb? Poradnik

Ubezpieczenie ma nas zabezpieczyć przed konsekwencjami różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń. Odpowiednio wybrana polisa powinna być dopasowana do naszych potrzeb – tak, by faktycznie odpowiadała na potencjalne zagrożenia, które mogą nas dotyczyć. Ważne też, by wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. I wszystko to, co w umowie zapisano drobnym druczkiem!

Zadbaj też o siebie!

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) to produkt ubezpieczeniowy, który musi wykupić każdy kierowca. Ten rodzaj ubezpieczenia  chroni przed konsekwencjami wyrządzenia komuś szkody na drodze – pamiętajmy jednak, że nasze OC dotyczy tylko poszkodowanego. To oznacza, że jeśli to my padniemy ofiarą stłuczki, nasz ubezpieczyciel nic nam nie wypłaci. Dlatego zwykłe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej warto rozszerzyć o ubezpieczenie AC – czyli autocasco. W zależności od tego, jaką ofertę wybierzemy, możemy liczyć na ochronę albo tylko wtedy, kiedy to my jesteśmy poszkodowanie, albo także tedy, kiedy sami doprowadziliśmy do wypadku. Dzięki temu zawsze możemy liczyć na pieniądze niezbędne do naprawy auta. Niektóre oferty ubezpieczeniowe pozwalają nam na otrzymanie odszkodowania także wtedy, kiedy samochód został skradziony.

Rozszerzona oferta ubezpieczeń

Ubezpieczyciele wciąż rozszerzają swoje oferty, chcąc przyciągnąć klientów. Dlatego warto regularnie aktualizować swoją wiedzę na temat ubezpieczeń. Najlepszym sposobem na to jest po prostu spotkanie się z agentem ubezpieczeniowym – na przykład z agentami z biura Mati Sylwią Papis, Ireneuszem Jurekiem. Na początku spotkania z agentem powinniśmy przedstawić swoje konkretne oczekiwania, żeby miał on szansę zaproponować nam najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Możliwości poszerzenia zwykłego OC  o dodatkowe ubezpieczenia jest bardzo wiele. Możemy na przykład ubezpieczyć poszczególne elementy auta – szyby, opon, itd. Dobrym pomysłem jest też oczywiście ubezpieczenie od pożaru i od kradzieży. Warto też pomyśleć, czy nie chcemy, by nasza polisa obejmowała dostęp do samochodu zastępczego po wypadku. Podczas spotkania agent powinien też wyliczyć dla nas koszt polisy – jest on uzależniony od kilku czynników – nie tylko od wybranego pakietu, ale też od doświadczenia kierowcy i jego dotychczasowej historii na drodze. Dobry agent powinien zaproponować nam takie rozwiązanie, jakie spełni nasze wszystkie kluczowe potrzeby, jednocześnie mieszcząc się w naszym budżecie.

Opracowanie:
Aleksandrów Łódzki, Konopnickiej 2
tel. 502 517 659
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz