Materiał Partnera

Jak wybrać szafę do przedpokoju?

Jak wybrać szafę do przedpokoju?

Przedpokój pełni w każdym mieszkaniu bardzo istotną funkcję. Jest miejscem, gdzie po przyjściu do domu zostawiamy wierzchnią część garderoby, dlatego powinien być zaprojektowany i urządzony ergonomicznie oraz funkcjonalnie. Pełni także funkcje reprezentacyjne; ważne, aby był estetyczny oraz schludny. Strategiczne miejsce najczęściej zajmuje w nim szafa. Jak zatem wybrać szafę do przedpokoju?  

Jeśli dysponujemy dużą ilością miejsca w przedpokoju możemy zdecydować się na szafę wolnostojącą. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli wybrać model idealnie pasujący do stylu całego mieszkania oraz samego przedpokoju. Jeśli jednak miejsca w przedpokoju jest mało, zdecydujmy się na szafę wnękową, która wykorzysta każdy centymetr wolnej przestrzeni.   

Materiał

Szafa w przedpokoju będzie jednym z najczęściej używanych mebli, dlatego warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest wykonana, a szczególnie z czego wykonane są drzwi, które nie tylko będą najbardziej eksploatowane, lecz również będą stanowiły istotny element aranżacji wnętrza. Przede wszystkim, oprócz wysokiej jakości, odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałości, powinny być dopasowane stylem do reszty pomieszczenia. Do wyboru mamy wiele materiałów, od najbardziej uniwersalnych płyt wiórowych, przez drewno, kolorowe szkło, po egzotyczne płyty bambusowe i rattanowe.   

W którą stronę?

Podczas wyboru szafy do przedpokoju zwróćmy także uwagę na to, w którą stronę i w jaki sposób otwierają się drzwi. System uchylny dobrze sprawdzi się w dużych przedpokojach, podobnie jak skrzydła drzwiowe łamane, które co prawda potrzebują mniej miejsca przed szafą, jednak są na tyle efektowane, że aby wywołały odpowiednie wrażenie, potrzebują przestrzeni. Najbardziej funkcjonalny i praktyczny jest system drzwi przesuwnych, z zastrzeżeniem, że najlepiej pasuje do długich i głębokich szaf. Do jego instalacji potrzebne bowiem będą dwie prowadnice ułożone obok siebie, które trzeba uwzględnić, projektując głębokość szafy. System drzwi przesuwnych w swoich szafach wnękowych proponuje klientom między innymi firma INDECO, producent nowoczesnych systemów zabudowy.

Pokaż, co masz w środku

Decydując się na szafę w przedpokoju, nie pomijajmy jej wnętrza oraz wyposażenia. Półki oraz drążek na wieszaki to podstawa. Ważna jest pojemność orz funkcjonalność, dlatego nie powinno zabraknąć w niej także koszy na buty lub inne, drobne elementy garderoby. Szuflady oraz uchwyty na żelazko lub odkurzacz sprawią, że schowamy je przed wzrokiem gości. Z kolei dzięki obszernym górnym półkom odzież sezonowa, wielkogabarytowe przedmioty lub rzeczy, po które sięgamy stosunkowo rzadko, wreszcie będą miały swoje miejsce.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz