Materiał Partnera

Jak wybrać sposób koloryzacji włosów?

Jak wybrać sposób koloryzacji włosów?

Koloryzacja włosów to zabieg fryzjerski, na który decyduje się wiele kobiet. Przed podjęciem decyzji warto poznać sposób wykonania koloryzacji, w tym jej możliwe rodzaje i najnowsze trendy. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia pielęgnacja farbowanych włosów. Za pomocą tego zabiegu można uzyskać wiele ciekawych efektów. Jak zatem wybrać odpowiedni dla siebie sposób jego wykonania?

Rodzaje koloryzacji

Możemy wyróżnić trzy rodzaje koloryzacji: trwałą, półtrwałą i zmywalną. Trwała koloryzacja zapewnia długotrwale utrzymujący się efekt na włosach, gdyż pigment zawarty w farbie głęboko wnika w strukturę włosa. Kolor się nie zmywa a po pewnym czasie pojawiają się odrosty w naturalnym kolorze włosów, które należy przemalować lub ponownie wykonać zabieg na całej długości włosów. Półtrwała koloryzacja daje różnej długości efekt – w zależności od rodzaju użytej farby. Jej wybór kierowany jest ilością myć, po której znika nowy kolor. Pigment wówczas nie wnika w strukturę włosa, ale osiada na jej powierzchni i utrzymuje się nawet do 24. myć. W przypadku koloryzacji zmywalnej efekt koloryzacji utrzymuje się do maksymalnie ośmiu myć. Pigment użyty do wykonania takich farb rozpuszcza się w wodzie, dlatego kolor nie utrzymuje się długo.

Trendy w koloryzacji

Najnowsze trendy w koloryzacji włosów zyskują coraz większą liczbę swoich zwolenniczek. Zaliczamy do nich na przykład: ombre, sombre, bronde, blorange, splashlight, baleyage i flambaleyage. Klasyczne ombre polega na rozjaśnieniu włosów na ich końcach. Zazwyczaj kolor ciemniejszy przechodzi w sposób stonowany do jaśniejszych barw. Pozwala na łączenie kolorów pozostających względem siebie nawet w dużym kontraście. Łagodniejszą wersją tej metody koloryzacji jest sombre. Wówczas przejście kolorów nie jest aż takie wyraźne i rzucające się w oczy. Bronde zaś jest wersją sombre, z tym że zostają odwrócone kolory jego wykonania. Blorange jest również odmianą sombre i polega na wzbogaceniu fryzury różowymi lub brzoskwiniowymi pasemkami. Wybór odpowiedniej metody koloryzacji warto skonsultować z fryzjerką.

Wybór koloru

Rozważając wybór koloru można zastosować się do pewnych pomocnych wskazówek. Jedna z nich dotyczy złudzeń optycznych, a więc tego, że przedmioty o jasnym kolorze umieszczone na ciemnym tle wydają się większe. Dlatego kobiety o jasnej karnacji i okrągłej buzi nie powinny wybierać ciemnych kolorów do koloryzacji swoich włosów. Warto zwrócić także uwagę na rysy twarzy, gdyż ciemne kolory je wyostrzają. Jeżeli więc kobieta posiada wystający podbródek lub spiczasty nos – lepiej jeśli wybierze jasne kolory. Oczywiście nie można także pominąć uwzględnienia typu urody z rozróżnieniem na ciepły i zimny. Kiedy mamy problem z wyborem idealnego koloru włosów warto skonsultować swoją decyzję z doświadczoną fryzjerką.

Istnieje wiele metod koloryzacji włosów. Salon Skandal świadczy usługi fryzjerskie, w tym koloryzację z wykonaniem najnowszych trendów, jak ombre czy sombre.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz