Artykuł sponsorowany

Jak wybrać solidnego elektryka do montażu sieci domowej?

Jak wybrać solidnego elektryka do montażu sieci domowej?

Przed zamontowaniem sieci elektrycznej wewnętrznej w domu, należy wybrać dobrego elektryka, który przeanalizuje warunki techniczne budynku, a także projekt przygotowany przez architektów i pracownię instalatorską. Specjalista od elektryki powinien przy tym stworzyć własne opracowania techniczne i powinien pomóc inwestorowi w zakupie najwyższych klasowo elementów całej domowej sieci. Czym powinien jeszcze wyróżniać się solidny elektryk?

Posiadanie odpowiednich kwalifikacji

Jeśli chcemy ustrzec się fuszerki przy tworzeniu sieci elektrycznej domowej, a także tworzenia instalacji przestarzałych, powinniśmy przede wszystkim zweryfikować kwalifikacje wybranego elektryka. Przede wszystkim powinien posiadać on uprawienia SEP przynajmniej do 1kV. To wtedy można mieć pewność, że dany specjalista wie, jak w profesjonalny sposób położyć instalację elektryczną, zamontować tablice rozdzielcze, gniazda, a także różne podzespoły sterujące.

Wybierać należy przy tym pracownie stawiające na nowoczesność. Domowe instalacje elektryczne powinny być tworzone m.in. w standardzie KNX czy też powinny być wieloobwodowe. Unika się także dzisiaj sieci puszkowych. Te bezpuszkowe są łatwiejsze w montażu, a także są prostsze przy ewentualnym serwisie i konserwacji. Pamiętać należy przy tym, aby współpracować z firmami instalatorskimi, które posiadają polisy OC, oraz które zapewniają gwarancje na wykonywane usługi.

Weryfikacja referencji

Opinie w Internecie, marketing szeptany czy polecenia znajomych – to ważne elementy, na które warto zwracać uwagę przy wyborze elektryka. Najlepiej jednak prosić danego specjalistę o okazanie listów referencyjnych, które potwierdzą fakt solidnego wykonania danej inwestycji. Listy takie pomagają również zweryfikować to, jakie nowoczesne technologie wykorzystuje dany elektryk i czy tworzy on sieci energooszczędne. Obecnie warto bowiem inwestować w instalacje elektryczne, które podpięte są pod różne rozwiązania monitoringu energii i pod kompensatory mocy biernej. Najpopularniejszą opcją jest stosowanie systemu SmartDom. Wymaga on jednak przygotowania wysokiej klasy instalacji. 

Takie zawsze tworzy na zlecenie klientów indywidualnych i biznesowych Adam Staranowicz z pracowni ELECTRIC-CITY, która w ramach usług elektrycznych jest w stanie przygotować również zintegrowany system alarmowy, monitoring oraz videodomofony.

Doradztwo na najwyższym poziomie

Dobry elektryk to również taki, który śledzi nowości na rynku dystrybucyjnym elementów elektrycznych. Taka wiedza i umiejętności pomagają w dobraniu wysokiej klasy podzespołów, które stworzą solidne oraz bezawaryjne przyłącza, a także okablowanie wewnętrzne. Najlepsi elektrycy posiadają przy tym szeroką listę kontaktów branżowych, co sprzyja zakupowi akcesoriów elektroenergetycznych po preferencyjnych cenach w zaprzyjaźnionych hurtowniach.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz