Materiał Partnera

Jak wybrać pierwszy rower?

Jak wybrać pierwszy rower?

Pierwszy rower pamięta się przez resztę życia. Bardzo często jest wyczekanym prezentem otrzymanym od rodziców lub najbliższej rodziny. Czasami dostajemy je po starszym rodzeństwie, wtedy nieco zdezelowany rower nie sprawia tyle radości. Kiedy jesteśmy dorośli, możemy wreszcie kupić rower idealny, o ile… nie ograniczają nas środki i wiemy, jak wybrać pierwszy rower bez ryzyka rozczarowania.

Idealny pierwszy rower dla dziecka

Tutaj pojawia się ważna kwestia, mianowicie wiek dziecka. Jeśli maleństwo dopiero uczy się tej niezapomnianej sztuki, pierwszy rowerek posłuży mu krótko.  Na rynku dostępne są drewniane, uproszczone modele bez pedałów. Dziecko ćwiczy na nim równowagę, odpychając się nogami. Kiedy jest starsze czas na prawdziwy rower, ale jeszcze ze specjalnym uchwytem dla rodziców, którzy trzymają dziecko w trakcie jazdy. Na tym etapie ważne, żeby rower był odpowiednio przystosowany do wzrostu dziecka.

 – Malec nie potrzebuje specjalnego osprzętu, szerokość opon czy dobra amortyzacja jeszcze nie jest tak ważna. Będzie istotniejsza, kiedy dziecko podrośnie do odpowiedniego wieku i osiągnie większą sprawność – informuje ekspert ze sklepu Rowerowa Bydgoszcz.

Rowerowe wyprawy to świetna okazja do budowania i umacniania więzi z coraz intensywniej dorastającym młodym człowiekiem. Tu warto postawić już na typ roweru, który sam masz, ale w pomniejszonej wersji. I tak łagodnie przeszliśmy do miejsca, w którym pomożemy Ci wybrać dobry rower, te wskazówki przydadzą się także przy wyborze roweru dla starszego dziecka.

Pierwszy rower najlepszy dla całej rodziny

Wybierając pierwszy rower dla siebie, swojego dziecka, czy pozostałych członków rodziny weź pod uwagę teren, po którym będziecie się głównie poruszać. Jeśli planujecie rekreacyjne przejażdżki częściowo po mieście, a częściowo za miastem po leśnych ścieżkach, zdecyduj się na rower trekkingowy, inaczej zwany turystycznym. Jeśli pociągają Cię trudne, górzyste drogi i chcesz zaprawiać swoje pociechy w pokonywaniu bardziej wymagających tras – wybierz rower górski. Pamiętaj tylko, że górskie rowery nie nadają się do szos, bo nie zapewniają odpowiedniej trakcji. Do tego typu terenu nadają się rowery szosowe. Jeszcze innym rodzajem roweru jest rower miejski, który może mieć mniejsze osiągi sportowe, za to stylowo wygląda. Dalsze kwestie to konieczność dopasowania roweru do wagi i wzrostu przyszłego właściciela. Dzieciom warto kupić rowery z możliwością modelowania kierownicy i siodełka. Nawet jeśli pociechy szybko urosną, nie będziesz musiał po chwili kupować nowego sprzętu. Kwestię osprzętu – przerzutek, materiału, z którego wykonane są ramy, amortyzatorów itp. powierz specjaliście. Na zakupy wybierz się do wyspecjalizowanego sklepu rowerowego, unikaj zakupu w marketach, a nawet wielkich sklepach sportowych. Nie możesz w nich liczyć na kontakt ze specjalistą, a i wybór sprzętu będzie ograniczony.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz