Materiał Partnera

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety i zarazem jedno z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu mężczyzny. Nie ma się czemu dziwić – panowie muszą sprostać dużemu wyzwaniu, jakim jest organizacja oświadczyn i zakup pierścionka zaręczynowego. Zwłaszcza ten ostatni obowiązek spędza mężczyznom sen z oka. W końcu świat błyskotek kreowany jest z myślą o kobietach i to właśnie one czują się w nim jak ryba w wodzie. Czym warto kierować się podczas zakupu pierścionka zaręczynowego?

Określ swój budżet

Na samym początku dobrze jest ustalić kwotę, którą chcemy przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego. Jest to bardzo indywidualna kwestia i ciężko wskazać nawet umowne widełki cenowe. W oświadczynach najważniejsza jest wszak deklaracja miłości i gotowość do założenia rodziny z Tą Jedyną. Pierścionek jest jedynie symbolem tych uczuć. Określając budżet na zakup biżuterii, warto wziąć pod uwagę to, ile zarabiamy i jakie preferencje odnośnie wyglądu pierścionka ma nasza wybranka.

Określ styl pierścionka

I tutaj zaczynają się schody. Wybór pierścionków zaręczynowych jest naprawdę duży. Jak spośród nich wybrać taki, który spodoba się przyszłej narzeczonej? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Z pewnością pomoże mały przegląd szkatułki Ukochanej. Biżuteria, którą kobieta nosi na co dzień, może powiedzieć nam wiele o jej osobowości i upodobaniach. Jeśli pierścionek zaręczynowy swoim stylem będzie nawiązywał do reszty błyskotek, sukces gwarantowany. Warto też zasięgnąć porady innej kobiety – mamy, siostry bądź przyjaciółki przyszłej narzeczonej. Może się okazać, że zamiast podpowiedzi, dostaniemy wręcz konkretny wzór błyskotki, która wpadła w oko naszej Ukochanej.

Jeśli jednak chcemy samodzielnie dokonać wyboru pierścionka zaręczynowego, warto postawić na klasykę. Jak radzi jubiler z salonu Diament Plus – niezachwianym symbolem zaręczyn jest złoty pierścionek z brylantem. Prosty, ponadczasowy i elegancki wzór będzie pasował do każdej stylizacji, co z pewnością zostanie docenione przez wybrankę.

Złoto niejeden ma odcień

Choć żółte złoto to najpopularniejszy kruszec, z którego wyrabia się pierścionki zaręczynowe i obrączki, nie jest to jedyny materiał, spośród których możemy wybierać. W ostatnim czasie dużą popularność zyskało również złoto białe i różowe. To pierwsze przypomina srebro, jednak jest bardziej odporne na zarysowania.

Co więcej, kamień w pierścionku zaręczynowym nie musi być diamentem. Równie pięknie na palcu wybranki będą prezentować się inne minerały takie jak rubin, szafir czy szmaragd. Możemy również zdecydować się na cyrkonie, czyli syntetyczne brylanty, lecz pamiętajmy, że z czasem tracą one swój blask.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz