Materiał Partnera

Jak wybrać pastę do zębów?

Jak wybrać pastę do zębów?
Podstawą pięknego uśmiechu, jest odpowiednie zadbanie o higienę jamy ustnej. Tej nie będziemy mogli utrzymać, bez dobrania najlepszej pasty, dla naszego typu zębów. Zaszkodzić może też nieodpowiednie jej użytkowanie. Zarówno zbyt częste, jak i zbyt rzadkie mycie zębów, może doprowadzić do nieprzyjemnych skutków. Można również skorzystać z past o naturalnych składnikach.

Jak wybrać dobrą pastę?

Rodzajów past jest wiele. Wybielające, do nadwrażliwych zębów, dla dzieci, zwalczające kamień nazębny, przeciwpróchnicze, na podrażnione dziąsła… i wiele innych. Wybierając odpowiednią pastę do siebie, warto wybrać się do stomatologa. Opowiedzieć mu należy o wszelkich dolegliwościach, jakie tyczą się uzębienia (nawet jeśli nic nam nie dolega, co najmniej raz na pół roku powinno się chodzić na wizyty kontrolne do dentysty). Jeśli czujemy ból, przy piciu zimnej wody lub kwaśnych napojów, należy kupić pastę do nadwrażliwych zębów. Ból jest spowodowany zbyt cienką warstwą szkliwa, lub jego chropowatą powierzchnią. Pasta może zapobiec nadwrażliwości, poprzez składniki uzupełniające ubytki w warstwie ochronnej zęba. Część tego typu past może zawierać także substancje, które zakłócają bodźce bólowe i działają doraźnie uśmierzająco. Często wybieraną pastą jest pasta wybielająca. Nie jest to dziwne, każdy chce mieć ładne, białe zęby. Jednak korzystając z tego rodzaju pasty, należy być ostrożnym. W ich skład wchodzą środki ścierające albo wybielające zęby. Niestety, często są one przyczyną nadwrażliwości uzębienia. Niejednokrotnie uszkadzają one warstwę ochronną zęba, co kończy się w sposób oczywisty.

Naturalna pasta do zębów

Istnieją naturalne sposoby dbania o uzębienie. Niewiele osób wie, że myć zęby można bez użycia pasty do zębów. Mycie takie trwać powinno około 6-7 minut. Jest to czas dwa razy dłuższy, od średniego czasu mycia zębów z pastą. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z naturalnej pasty do zębów. Taką produkuje firma Pol- Ind multivity. Jest to polsko- indyjska firma, produkująca pastę K.P. Namboodiri’s. Jej   receptura opiera się na olejku goździkowym, wyciągu z pieprzu, imbiru, migdałecznika chebułowca, amli, czy korzenia lukrecji. Jest to oczywiście tylko część składu. Jednak przeprowadzone badania dowiodły, że pasta jest naprawdę skuteczna. Jednocześnie wzmacnia płytkę nazębną, chroni dziąsła i wybiela zęby. Potwierdzają to liczne pozytywne oponie zadowolonych klientów. Każda z osób które uczestniczyły w badaniu, wypowiedziało się o paście bardzo pozytywnie. Przy stosowaniu pasty przez 5 tygodni, ich uzębienie uległo znacznej poprawie i nie dostrzeżono żadnych skutków ubocznych.

Opracowanie:
Staniątki 578
tel. 602 462 190
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz