Materiał Partnera

Jak wybrać oświetlenie do salonu?

Jak wybrać oświetlenie do salonu?

Salon to unikalne miejsce w domu, gdzie spędzamy niezwykle dużo czasu, oddając się odpoczynkowi, jak i goszcząc naszych przyjaciół oraz znajomych. Chcemy więc, by była to przestrzeń sprzyjająca różnym aktywnościom, a osiągamy to nie tylko poprzez odpowiednie umeblowanie, ale także przez właściwe oświetlenie, które tworzy wyjątkowy klimat i atmosferę.

Salon – jedno pomieszczenie, wiele możliwości

Życie w naszych domach często toczy się właśnie w salonie. Tam czytamy, tam odpoczywamy przed telewizorem, tam przyjmujemy gości. Jest to więc pokój mający wiele funkcji, dlatego też tak ważne jest odpowiednie zróżnicowanie znajdującego się w nim oświetlenia. Zazwyczaj nie wystarcza bowiem główne źródło światła w postaci jednego żyrandola pośrodku sufitu. Choć jego funkcja wciąż nie odchodzi w zapomnienie, to warto pamiętać o dodatkowych opcjach. Skupmy się na źródle półcienia w naszym salonie: drażniące światło centralne podczas oglądania telewizji, to z pewnością nieodpowiednie rozwiązanie. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się lampy stołowe wyposażone w obszerne abażury, które będą stanowić delikatne, subtelne oświetlenie. 

Dopasuj światło do wnętrza

Dobrze dobrane oświetlenie szyte jest na miarę wielkości i warunków jakie oferuje nam dane wnętrze. Dlatego też jeśli nasz salon jest dużą przestrzenią z zakamarkami czy nieco schowanymi miejscami, dobrze zapełnić oświetlenie także w nich. W tym przypadku idealnie sprawdzają się lampy stojące, które mogą znaleźć się na przykład w towarzystwie wygodnego fotela i pomóc w zaaranżowaniu kącika czytelniczego. Wyzwanie stoi także przed właścicielami posiadającymi salony o wysokich sufitach. Wtedy centralnie ulokowana lampa powinna mieć kilka zwisających ramion, dzięki czemu światło będzie zdecydowanie bardziej rozproszone i obejmie większą przestrzeń.

Nie zapomnij o stylu

Względy praktyczne to jednak nie wszystko, bowiem odpowiednio dobrane lampy to znakomity atrybut wnętrz, który często stanowi ich główną ozdobę. W zależności od naszych oczekiwań będą one bardziej dekoracyjne lub subtelne, istotne jednak, by w danym pomieszczeniu tworzyły wspólną, w miarę jednorodną stylistycznie całość. Jak przyznają doradcy z firmy Lunares.pl zajmującej się sprzedażą lamp do wnętrz, obecnie dużą popularnością cieszą się skromne i minimalistyczne rozwiązania w barwach czerni i bieli, choć do łask wraca także styl glamour.

Rynek oferuje nam szeroką paletę lamp. Przy ich wyborze pamiętajmy jednak nie tylko o aspektach wizualnych, ale także praktycznych, bowiem odpowiednie rozplanowanie ulokowania oświetlenia to klucz do stworzenia klimatycznej i przyjaznej przestrzeni. 

Opracowanie:
Kraków, Pasternik 19
tel. 515 574 581
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz