Materiał Partnera

Jak wybrać opony do samochodu?

Jak wybrać opony do samochodu?

Wybór odpowiednich opon do samochodu to sprawa kluczowa. Zapewniają nam bezpieczeństwo i wpływają na komfort jazdy. Choć może się wydawać, że wszystkie opony są takie same, różnice można zauważyć w ich rozmiarze, rodzaju gumy, bieżnika oraz przeznaczeniu. Jak wybrać opony, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania?

Dostępne na rynku opony można podzielić na 3 kategorie – całoroczne, zimowe oraz letnie. Zastanawiasz się, czy wybrać produkt sezonowy, czy zainwestować w całoroczny? Chcesz dowiedzieć się, czym różnią się opony dedykowane chłodnym miesiącom od tych wakacyjnych? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Opony sezonowe

Warto inwestować w opony dwa razy w roku, ponieważ różnią się one rodzajem ogumienia. Zimowe stworzone są z miękkiej gumy, która zapewnia doskonałą przyczepność, tak potrzebną, gdy pojawi się mróz i spadnie śnieg. Ponadto posiadają specjalne rowki, które znacząco poprawiają przyczepność pojazdu do śliskiej ulicy. Letnie opony są twardsze, dlatego skutecznie trzymają się asfaltowej drogi. Produkty całoroczne są co prawda uniwersalne, ale nie posiadają zalet opon sezonowych. Oprócz podziału na pory roku opony różnią się także rozmiarem. Zwykle większe modele są również droższe. Ponadto klienci mają do dyspozycji także produkty z bieżnikiem symetrycznym i asymetrycznym oraz opony kierunkowe z bieżnikiem skierowanym w stronę jazdy.

Jak sprawdzić stan opon i gdzie kupić nowe?

Przed zakupem nowych opon zawsze warto sprawdzić, w jakim stanie są obecne. Najłatwiej zweryfikujemy ich zużycie przy pomocy monety. Przesuwamy nią wzdłuż rowka w bieżniku. Jeżeli pojawia się delikatne wzniesienie, to znak, że opona nie jest jeszcze w pełni wytarta. W innym przypadku otrzymujemy wyraźny sygnał, że trzeba ją wymienić. Bieżnik to oczywiście niejedyny powód, dla którego należy zmienić ogumienie. Warto sprawdzać ścianki opon i czuwać, czy nie pojawiają się na nich pęknięcia. Gdzie kupować nowe opony? W sprawdzonych serwisach, które oferują zarówno wysokiej klasy opony używane, jak i nowe, jak np. Romgum w Poznaniu.

Pamiętaj, żeby regularnie sprawdzać stan opon oraz wymieniać je dwa razy do roku – wraz z nadejściem zimy oraz wiosny. Odpowiednio dopasowane ogumienie gwarantuje bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim oraz wpływa na komfort jazdy. Sprawdzony serwis opon oferuje nie tylko solidne produkty w atrakcyjnych cenach, ale również ich naprawę, prostowanie felg oraz cenne doradztwo w zakresie wyboru nowego ogumienia.

Opracowanie:
Poznań, Korczyńska 5
tel. 61 879 37 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz