Materiał Partnera

Jak wybrać odzież medyczną?

Jak wybrać odzież medyczną?

Minęły czasy, gdy odzież medyczna wiązała się z koniecznością kupowania nudnych ubrań, pozbawionych charakteru i osobowości. Dziś rynek oferuje w tym zakresie niezwykle szeroki wybór dostępnych opcji, które możemy dopasowywać do naszych unikalnych gustów i wymagań. Wygląd w tym przypadku to jednak nie wszystko. Czym jeszcze należy kierować się przy wyborze odzieży medycznej?

Charakter

Konieczność noszenia bezpłciowych białych kitli? Nie w XXI wieku. Obecnie często nawet szpitalny uniform zapewnia nam możliwość do pokazania swojego charakteru i stylu. Wszystko dzięki specjalistycznym sklepom z odzieżą medyczną, które oferują szeroką paletę kolorów i barw dopasowanych do naszych oczekiwań. Jeden z nich prowadzi Małgorzata Nowak, która zdecydowała się na założenie sklepu internetowego o nazwie Piguła. Jak pokazują jej projekty, odzież medyczna może być zabawna, charakterystyczna i niezwykle oryginalna, co w pozytywny sposób odbija się nie tylko na pracownikach służby zdrowia, ale także na pacjentach. Kolorowe, łowickie wzory? Różnobarwne kwiaty? Czemu nie!

Praktyczność

Odzież medyczna musi sprostać naprawdę trudnym warunkom pracy, co wiąże się z częstym praniem w wysokiej temperaturze. Dlatego też powinna być wykonana z najwyższej jakości tkanin, które bez uszczerbku zniosą tego typu eksploatację. W tym wypadku sprawdzi się wysokiej jakości bawełna, która stanowi naturalny i przewiewny materiał, odpowiedni do długich godzin pracy. Pod względem komfortu konieczny też jest odpowiedni projekt, żadna odzież medyczna nie może bowiem obejść się bez praktycznych kieszeni na długopis czy telefon komórkowy.

Wygoda

Długie godziny ciężkiej pracy. Właśnie z tym muszą zmierzyć się pielęgniarki oraz lekarze, dlatego nawet najbardziej atrakcyjna wizualnie odzież medyczna nie będzie mieć żadnych walorów, jeśli nie będzie charakteryzować się wygodą. Ważny jest tu jednak nie tylko odpowiednio dobrany rozmiar ubrania, ale także niekrępujący ruchów sposób uszycia oraz przewiewna tkanina.

Cena

Design, wygoda, praktyczność to nie wszystkie istotne aspekty, które należy brać pod uwagę. Ważna jest także cena tego typu produktów, bowiem większość pielęgniarek i lekarzy posiada kilka typów ubrań na zmianę. Okazuje się jednak, że nawet tak ciekawa i kolorowa odzież medyczna o wysokiej jakości, w żaden sposób nie nadwyręży naszego budżetu, a w sklepie Piguła ceny wahają się od zaledwie 45 do 60 zł.

Jak pokazuje współczesny rynek, odzież medyczna nie musi być nudna i bez wyrazu. Warto więc zainwestować w pomysłowe i ciekawe ubrania, które ubarwią codzienność. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz