Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiednią klatkę i inne akcesoria dla egzotycznych ptaków?

Jak wybrać odpowiednią klatkę i inne akcesoria dla egzotycznych ptaków?

Planując zakup któregoś z egzotycznych ptaków, które często mogą nam umilić spędzany w domu czas poprzez ich ciekawy świergot lub śpiew, musimy liczyć się z pewnymi obowiązkami z tym związanymi. Z posiadaniem papugi, kanarka czy innego ptaka związany jest również dobór odpowiedniej jakości klatki i innych akcesoriów niezbędnych temu zwierzęciu. Dowiedzmy się więcej na temat wyboru klatki dla egzotycznego ptactwa.

Dobór klatki w odniesieniu do rodzaju ptaka egzotycznego

Pierwszy czynnik, jaki decyduje o wyborze klatki dla ptaków egzotycznych, jest jego rodzaj, który dostosowany musi być do określonego gatunku ptaka i jego potrzeb. Wśród najpowszechniej kupowanych przez nas ptaków egzotycznych wymienić możemy tutaj:

  • Kanarki - Są to małe, aczkolwiek bardzo aktywne ptaki, które kojarzone są z pięknym i donośnym śpiewem. Nie tylko ze względu na sam śpiew ale i bardzo ładne ubarwienie kanarki są chyba najczęściej obok papug wybieranymi gatunkami ptaków egzotycznych do hodowania w domach. Ze względu na fakt, iż kanarki należą do bardzo skocznych i aktywnych ptaków potrzebna dla nich będzie stosunkowo duża klatka.
  • Zeberki - Są to małe ptaki nie znoszące samotności i w związku z tym planując ich hodowlę, należy brać pod uwagę zakup przynajmniej dwóch egzemplarzy. Klatka dla nich powinna być przede wszystkim na tyle duża, by zmieściła się w niej również budka, w której zeberki uwielbiają nocować.
  • Amadyny - Tego rodzaju ptaki zamieszkują przede wszystkim tereny australijskie oraz południowoafrykańskie, a możemy wśród nich wymienić kilka odmian takich jak amadyna czerwonogłowa, wspaniała, ostrosterna i diamentowa. W zależności od jej gatunku należy w sposób idealny dopasować rozmiar klatki. Dla amadyny czerwonogłowej oraz ostrosternej minimalny rozmiar klatki powinien wynosić 60x40x40 cm i być wyposażone w dwie żerdzie ustawione kilkadziesiąt centymetrów od siebie. Amadyna wspaniała (która lubi żyć w parach lub większych grupach) musi przebywać w klatce o wielkości 90x60x50 cm i posiadać wbudowany termostat. Jeśli zaś chodzi o amadynę diamentową, to klatka przeznaczona dla niej powinna mieć rozmiary 60x40x50 cm, być wyposażona w budkę.

Zalety klatek z tworzyw PCV dla ptaków egzotycznych

Klatki wykonywane z tworzywa PCV, które przeznaczone są dla ptaków egzotycznych posiadają wiele zalet, wśród których możemy wymienić takie jak:

  • Estetyczny wygląd
  • Łatwość w czyszczeniu.
  • Odporność na działanie wilgoci.
  • Niska waga (w porównaniu do klatek wykonanych z innych materiałów).
  • Wytrzymałość.

Inne niezbędne wyposażenie klatek dla ptaków egzotycznych

Ptaki egzotyczne takie jak amadyny czy zeberki, jak już wspomnieliśmy, wymagają poza samą klatką również innych akcesoriów w postaci budek, w których bardzo lubią przebywać. Oprócz tego przydatnymi oraz często niezbędnymi elementami wyposażenia klatek dla ptaków egzotycznych są żerdki, poidełka, karmniki i szufladki. Wszystkie te materiały łącznie z klatkami wytwarzanymi z tworzywa pcv zamówić możemy w firmie Amadoog, której pracownicy to osoby kochające zwierzęta i tworzą wszystkie swoje wyroby z pasją oraz zachowaniem najwyższych standardów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wykonane przez nich klatki i inne elementy wyposażenia potrzebnego do hodowania ptaków są najwyższej jakości. Warto również zauważyć, że firma Amadoog tworzy klatki w dowolnym rozmiarze.

Opracowanie:
Toruń, Szafranowa 10
tel. 887 745 819
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz