Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiedni system alarmowy w domu?

Jak wybrać odpowiedni system alarmowy w domu?

Odpowiedni system alarmowy zapewni spokój ducha. Zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkim domownikom i chroni Twoją własność. Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, która zainstaluje system. Gdy system alarmowy jest monitorowany, wysyła sygnał do centralnej stacji monitorującej za każdym razem, gdy jest aktywowany. Pojawią się wtedy pracownicy firmy ochroniarskiej, z którą współpracujesz.

Odpowiedni sprzęt

Jeśli chcesz zainstalować w domu nowoczesny system alarmowy, skorzystaj z pomocy Systemy Zabezpieczeń Maciej Lis. W podstawowym wyposażeniu systemu alarmowego znajdują się uszczelki na okna i drzwi. Należy je odpowiednio założyć. Generują alarm (zwykle bardzo głośny), gdy ktoś włamie się przez drzwi lub okna. Możesz także wybrać czujniki ruchu do tego systemu. Nowoczesne systemy alarmowe zawierają też dodatkowo alarmy dymu i ognia. Generują hałas, aby odstraszyć potencjalnego włamywacza, jeśli jesteś poza domem. Jeśli jesteś w domu, sygnalizują, że ktoś nieproszony wszedł właśnie do środka.

Bardziej skomplikowane systemy alarmowe mają wszystkie podstawowe funkcje, a oprócz tego oferują zdalne monitorowanie. Zwykle monitoringiem zajmuje się firma, która zainstalowała konkretny system.

Obecnie system alarmowy można połączyć z telefonem komórkowym lub siecią Wi-Fi. Będzie wtedy zawierał elementy bezprzewodowe.

Na co zwracać uwagę, wybierając system alarmowy?

Przede wszystkim musi objąć cały dom. Monitorowanie samych tylnych drzwi lub drzwi wejściowych, zachęca włamywaczy do wejścia przez okno. Z drugiej strony musisz pamiętać, kto będzie w domu, zwłaszcza w nocy. Jeśli chcesz zainstalować czujniki ruchu, musisz umieścić je tam, gdzie domownicy nie będą chodzić w nocy do łazienki lub kuchni. Pojawia się mały problem, gdy masz małe dzieci, ponieważ ich nocne wędrówki są nieprzewidywalne. Nie wybieraj czujników tam, gdzie będą zwierzęta. Niektóre czujniki są skalibrowane do większych rozmiarów. Wtedy psy i koty mogą swobodnie chodzić po domu.

Wybierając system alarmowy, koniecznie zwróć uwagę na to. kto ma go używać. Czy wszyscy domownicy umieją uzbroić i rozbroić alarm w wyznaczonym czasie? Zwykle wynosi on 15-30 sekund, aby ustawić kod i  otworzyć drzwi, a także ponownie wprowadzić kod, aby rozbroić system

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie kupuj alarmu, zanim dokładnie nie porównasz ofert przynajmniej kilku firm. Zastanów się, jakie są Twoje rzeczywiste potrzeby. Nalegaj na prezentację w swoim domu. Wtedy sprawdzić, jak rzeczywiście działa dany system. Nie podpisuj umowy, dopóki nie dostaniesz referencji od kilku klientów.  Profesjonalne firmy gwarantują również zwrot pieniędzy, jeśli system nie będzie działał.
Opracowanie:
Toruń, Tarnowska 16
tel. 513 691 827
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz