Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszy pokrowiec na materac?

Jak wybrać najlepszy pokrowiec na materac?

Zdrowy i komfortowy sen w dużej mierze zależy od tego, na czym śpimy. Uwagi nie powinniśmy przykuwać tylko i wyłącznie do konstrukcji łóżka, jego materacu, ale również do pokrowca na niego. To właśnie on stawi tkaninę, na której bezpośrednio możemy spać, lub też układać prześcieradło. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy pokrowiec na materac, i jakie są jego funkcje!

Po co nam pokrowiec na materac?

Wiele osób zastanawia się nad zakupem pokrowca na materac, nie wiedząc tak naprawdę, do czego on służy. Warto kupić go jednak zarówno wtedy, kiedy chcemy, aby nasz materac był jeszcze bardziej miękki, elastyczny oraz delikatnym, jak i w sytuacji, kiedy głównym celem stosowania pokrowca, jest zabezpieczenie materaca przed wnikaniem w jego konstrukcję różnych zanieczyszczeń. W ten sposób nie musimy odświeżać całego łóżka, ale tylko zdejmujemy materiałową powłokę z dobrej jakości tkaniny, którą pierzemy i suszymy. Istotne przy tym jest to, że na rynku dostępne są już pokrowce z materiałów syntetycznych, czy naturalnych, wyróżniające się błyskawicznym procesem wysychania, a także łatwością w usuwaniu nawet bardzo uporczywych zabrudzeń – np. po kosmetykach, czy jedzeniu.

Wybieraj pokrowce hypoalergiczne

Dzisiaj dla osób chcących zakupić dobrej jakości pokrowiec na materac, można w zasadzie udzielić jednej uniwersalnej wskazówki, która dotyczy kupowania tylko i wyłącznie tkanin hypoalergicznych. Wbrew pozorom jest to ważne, nie tylko dla osób z astmą, czy z różnymi alergiami wziewnymi, ale dla komfortu snu każdego człowieka. Hypoalergiczne pokrowce na materac wyróżniają się swoją delikatnością w dotyku, brakiem wywoływania podrażnień skóry, odpowiednim poziomem termoizolacji, a także wentylacji – oddychania materiału – a także często pięknym wzornictwem i różnorodnością kolorów. Kupując tego typu produkty, zwracaj uwagę na certyfikaty Instytutu Matki i Dziecka, Confidence in texitles, czy na atest PZH.

Zwróć uwagę na markę producencką

Jeśli chcesz zakupić dobrej jakości pokrowiec na materac, zwróć uwagę na jego producenta. Jednym z najlepszych w kraju, jest marka Topi Polska, Sp. z o.o. Sp. k. (siedziba firmy znajduje się w Pile w województwie wielkopolskim), która współpracuje między innymi z siecią IKEA. Warto wiedzieć, że producent ten specjalizuje się w tworzeniu pięknych, delikatnych oraz hypoalergicznych pokrowców, które posiadają już tysiące Polaków. Ufając takim firmom, można uzyskać tkaniny, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także niezwykle żywotne i przy tym tanie!

Opracowanie:
Piła, Lotnicza 8
tel. 67 215 51 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz