Artykuł sponsorowany

Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe?

Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z szeregiem obowiązków związanych z terminowym przesyłaniem dokumentów do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Głównego Urzędu Statystycznego. Duże podmioty gospodarcze zwykle mają własne działy księgowości i kadr, natomiast mniejsze radzą sobie samodzielnie lub korzystają z usług profesjonalnych biur rachunkowych.

Kiedy warto skorzystać z kompleksowych usług księgowych?

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to możesz samodzielnie dokonywać rozliczeń składek do ZUS, pilnować faktur, zajmować się rozliczaniem kosztów oraz wysyłać obowiązkowe sprawozdania do GUS. Nie ma żadnego przepisu nakazującego zatrudnianie księgowego czy zlecanie prac firmom specjalizującym się w obsłudze księgowej firm.

Pamiętaj jednak o tym, że zajmując się handlem czy świadcząc usługi, masz spory wachlarz tematów związanych z bieżącą aktywnością zawodową. Możesz nie znaleźć wystarczającej ilości czasu na nadążanie i zgłębianie zmian w przepisach dotyczących księgowości czy kadr.

W tej sytuacji zastanów się nad skorzystaniem z usług sprawdzonego biura rachunkowego, które zajmie się dopilnowaniem wszystkich aspektów związanych z doradztwem kadrowym oraz przesyłaniem wymaganych dokumentów do określonych urzędów państwowych.

Czym zajmie się księgowość zewnętrzna w twojej firmie?

Jak duży zakres zadań oddelegujesz do firmy zewnętrznej, uzależnione jest od Ciebie. Niektóre biura księgowe  oferują dostęp do panelu on-line, który umożliwia zdalny wgląd do prowadzonej dokumentacji księgowej. Faktury możesz przekazywać tradycyjnie za pomocą poczty lub kuriera, lub korzystać również z oprogramowania umożliwiającego przesyłanie dokumentów za pośrednictwem internetu.

Zajmujemy się księgowością firm w sposób kompleksowy i każdą z nich traktujemy w sposób indywidualny. Oprócz prac związanych z obsługą bieżących rozliczeń oferujemy pomoc w sprawach związanych z kadrami i obsługą płacową, udzielamy porad w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Informuje pani Maria Hilla z gdyńskiego Biura Rachunkowego.

Do typowych czynności księgowości zewnętrznej należą:

  • prowadzenie pełnej księgowości (księgi rachunkowe),
  • księgi przychodów i rozchodów,
  • sporządzanie dokumentacji podatkowej, plików JPK,
  • deklaracje podatkowe CIT, PIT i VAT,
  • obsługa PFRON,
  • rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych,
  • doradztwo księgowe,
  • reprezentowanie przed US,
  • ewidencja środków trwałych i wyposażenia.

To tylko część tematów, w których profesjonalne biuro księgowe może wesprzeć twoją działalność gospodarczą i odciążyć Cię z dodatkowych zadań, które okresowo muszą być wykonywane.

Opracowanie:
Gdynia, Witomińska 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz