Materiał Partnera

Jak wybrać monitoring do domu?

Jak wybrać monitoring do domu?

Posiadając dużą nieruchomość, warto rozważyć instalację systemów ochronnych. Jednym z nich może być monitoring. Rozwój technologiczny sprawił, że instalacje rejestrujące obraz nie są już tylko luksusem dla firm lub bogatych właścicieli ziemskich. Ceny takich urządzeń stają się coraz bardziej przystępne, a jakość obrazu lepsza. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na monitoring.

Krok pierwszy - sprecyzowanie oczekiwań

Zasadniczą kwestią, jaką trzeba rozstrzygnąć przed zamontowaniem monitoringu, jest jego przeznaczenie. Interesuje nas przede wszystkim ilość kamer oraz oświetlenie terenu, który monitorujemy. Inny sprzęt nada się do rejestrowania obrazu z wnętrza budynku, a inny sprawdzi się na zewnątrz. Do obserwacji słabo oświetlonego podwórza lepiej nada się na przykład kamera z diodą podczerwieni rejestrująca obraz czarno-biały. 

Monitoring przewodowy czy bezprzewodowy?

Oba sposoby na przesyłanie danych między urządzeniami, wiążą się z pewnymi korzyściami i zagrożeniami. Monitoring przewodowy jest trudniejszy w montażu ze względu na konieczność optymalnego poprowadzenia przewodów. Do jego instalacji warto zaangażować fachowców, takich jak firma Instal-Kon Konrad Zacharski. Jego niewątpliwą zaletą jest stabilność - mamy pewność, że zarejestrowany obraz zostanie zapisany na dysku niezależnie od jakości połączenia sieciowego. Tej zalety nie posiada monitoring bezprzewodowy, który jednak jest zdecydowanie prostszy w instalacji. Warto, aby współpracował ze stabilną siecią o wysokiej prędkości przepływu danych. Możemy dzięki temu pozwolić sobie na przykład na większą ilość kamer, co skutkuje wyższym stopniem zabezpieczenia. Ponadto, dostajemy wówczas bardzo przydatną funkcję, jaką jest możliwość nadzoru zdalnego, za pomocą smartfona lub tabletu.

Jakość obrazu i rejestrator

Aby mieć pewność, że w razie incydentu możliwe będzie rozpoznanie twarzy sprawcy czy odczytanie numeru rejestracyjnego pojazdu, potrzebujemy kamer o stosunkowo wysokiej rozdzielczości. Najlepiej, aby był to obraz HD (1280 x 720 pikseli) lub full HD (1920 x 1080 pikseli). Do obserwacji terenu na zewnątrz musimy się upewnić, że sprzęt jest odporny na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy kurz.

Kwestią istotną jest również rejestrator. Dobrze, aby był w stanie maksymalnie wykorzystać potencjał zainstalowanych kamer oraz posiadał możliwość obsługi wielu dysków twardych. Dzięki temu będziemy mieć możliwość archiwizacji większej ilości nagrań dobrej jakości.


Opracowanie:
Pniewo, 18 Maja 15
tel. 507 241 810
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz