Materiał Partnera

Jak wybrać meble do gastronomii?

Jak wybrać meble do gastronomii?

W każdym lokalu gastronomicznym oprócz zapewnienia estetycznego wyposażenia sali, trzeba zaopatrzyć także zaplecze o odpowiednie, funkcjonalne meble zwane gastronomicznymi. W poniższym artykule nakreślimy, jak wybrać takowe meble i odpowiemy na pytanie, czym się one charakteryzują. Zapraszamy do lektury.

Stoły ze stali nierdzewnej

Jeśli chodzi o meble gastronomiczne, to po pierwsze trzeba wyposażyć się w odpowiednie, czyli ze stali nierdzewnej stoły gastronomiczne. Dobrze jest, aby oszacować, ile takich stołów przyda się do pracy, a także określić, jakie funkcje mają one spełniać i pod kątem tych funkcji dobrać model z odpowiednimi przystosowaniami np.:

  • Z wbudowanym zlewem
  • Miejscem na lodówkę
  • Z miejscem na zmywarkę
  • Z  miejscem na rozdrabniarkę
  • Wersja mobilna – z kółkami
  • Z koszami na odpadki
  • Z podstawami do pieców
  • Z regałami
  • Z szafkami stojącymi bądź podwieszanymi – w tej opcji mamy także duży wybór.

O czym warto pamiętać przed zakupem?

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej nadadzą się szczególnie dobrze do dużych lokali ze względu na swoją ogromną wytrzymałość, odporność chemiczną i mechaniczną, a także łatwość w utrzymaniu w czystości. Pamiętajmy, aby także przed zakupem tego typu wyposażenia, sprawdzić, czy oferowane produkty posiadają niezbędne atesty, będące gwarancją wytrzymałości, bezpieczeństwa (to oznacza, że dane materiały użyte do produkcji nie powodują alergii ani nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji w kontakcie z żywnością), wysokiej jakości i długotrwałości. Druga sprawa, jakiej powinniśmy się to przyjrzeć, to stabilność konstrukcji. To bardzo ważne, aby jedzenie nie wywróciło się, a picie nie wylało podczas transportu posiłków lub gotowania. Tego typu meble muszą bowiem być bardzo funkcjonalne i niezawodne ze względu na swoje zadanie, ale także ergonomiczne i skonstruowane tak, by ich użytkowanie było komfortowe i aby łatwo można było sięgnąć po potrzebne produkty lub inne elementy wyposażenia gastronomicznego. Poza aspektami dotyczącymi funkcjonalności, warto także zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. Kuchnia bowiem  musi prezentować się schludnie i elegancko, dlatego też nowoczesne meble ze stali nierdzewnej będą najlepszym wyborem.

Gdzie można nabyć wysokiej klasy meble gastronomiczne?

W celu zakupu wysokiej klasy mebli gastronomicznych, polecamy skorzystać z bogatej oferty sprawdzonej firmy Craft Steel Mateusza Osadnika, której produkty odznaczają się wysoką trwałością i niezawodnością, a ponadto wykwalifikowani pracownicy tej firmy z chęcią posłużą Państwu fachowym doradztwem w zakresie oferowanych sprzętów.
Opracowanie:
Lubockie, Wieczorka 4C
tel. 661 029 325
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz